X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wizyta wiceministra MSZ na Białorusi. Spotkał się z Polakami

14.07.2019 11:06
Wizytacja miejsc, w których realizowane są współfinansowane przez Polskę projekty rozwojowe, spotkania z władzami lokalnymi, a także z przedstawicielami polskiej mniejszości na Białorusi - to najważniejsze punkty zakończonej w sobotę wizyty wiceministra spraw zagranicznych Marcina Przydacza.
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz (w środku) podczas wizyty w Pińsku spotkał się z mieszkającymi tam Polakami
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz (w środku) podczas wizyty w Pińsku spotkał się z mieszkającymi tam PolakamiTwitter/Marcin Przydacz

Marcin Przydacz, który w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odpowiada za politykę wschodnią, pomoc rozwojową i dyplomację ekonomiczną, przebywał na Białorusi od środy. W ciągu czterodniowej wizyty odwiedził m.in. Mińsk, Lidę, Grodno i Pińsk.

Wiceminister spraw zagranicznych oglądał w Lidzie, zrealizowany we współpracy z ONZ-owskim programem ds. rozwoju, projekt przystosowanych dla niepełnosprawnych ścieżek i siłowni na wolnym powietrzu. Był również obecny podczas podpisania przez ambasadora Artura Michalskiego umowy o dofinansowaniu centrum edukacji o zasadach bezpieczeństwa dla dzieci. Grant - wart 29 tys. euro - na realizację tego projektu wygrał miejscowy oddział ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Spotkanie z władzami polskich organizacji

W środę w Mińsku wiceminister Przydacz spotkał się z zastępcą białoruskiego ministra spraw zagranicznych Alehiem Krauczenką i przebywającym z wizytą w Mińsku zastępcą asystenta sekretarza stanu USA George’m Kentem. 

Podczas pobytu w Grodnie w piątek minister Przydacz spotkał się z gubernatorem obwodu grodzieńskiego, z którym rozmawiał m.in. o współpracy transgranicznej, gospodarczej i nauce języka polskiego na Białorusi. Jednym z punktów pobytu w Grodnie było spotkanie z władzami organizacji polskich na Białorusi - Związku Polaków na Białorusi i Polskiej Macierzy Szkolnej.

IAR/PAP/dad