X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dary z Kancelarii Prezydenta RP dotarły do hospicjum w Wilnie

06.05.2020 16:10
Do wileńskiego hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki dotarły dary w postaci środków ochrony dla personelu i pacjentów. Akcja została zorganizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej - Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.
Audio
  • Do hospicjum na Litwie dotarły dary z Kancelarii Prezydenta RP. Relacja Kamila Zalewskiego [posłuchaj]
Siostra Michaela Rak, założycielka hospicjum w Wilnie
Siostra Michaela Rak, założycielka hospicjum w WilnieFoto: zw.lt

Do akcji dołączyły firmy z Polski. Do Wilna dotarło m.in. tysiąc sztuk maseczek ochronnych, sto przyłbic oraz osiemset ochraniaczy na buty. Oprócz tego, hospicjum otrzymało środki odkażające i środki czystości.

"Ten transport, który do nas dotarł bezpośrednio z Warszawy i decyzja Pana Prezydenta, jest takim mostem budowanym ponad granicami. Gdzie jest potrzeba - tam jest pomoc" - powiedziała Polskiemu Radiu założycielka i dyrektorka hospicjum, siostra Michaela Rak.

W sobotę, z okazji Dnia Polonii i Polaków za granicą, prezydent Andrzej Duda spotkał się w ramach wideokonferencji z przedstawicielami organizacji polonijnych z całego świata. Bezpośrednie połączenie nawiązano również z wileńskim hospicjum. "Przekazałam sygnał, że potrzebujemy wsparcia i brakuje nam wszelkich środków. Odzew nastąpił natychmiastowo" - dodała siostra Michaela Rak. Zaznaczyła również, że w miarę możliwości część z przywiezionych dzisiaj do Wilna środków ochrony zostanie rozdysponowana pomiędzy inne placówki medyczne.

Hospicjum błogosławionego Michała Sopoćki powstało w 2012 roku. Placówka od tamtej pory przyjęła ponad cztery tysiące osób. W lutym tego roku uroczyście otwarty został oddział dziecięcy tej placówki.

Relacja Kamila Zalewskiego.


IAR/ho