X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Toronto: polscy dyplomaci uczcili rocznicę grudniowych wydarzeń

15.12.2020 11:58
Skromną uroczystością przy tablicy pamiątkowej Konsulat Generalny RP w Toronto przypomniał o 39. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i o rocznicy Grudnia 1970 r.
Złożenie zniczy przed pamiątkową tablicą
Złożenie zniczy przed pamiątkową tablicąFot.: Twitter/Poland in Toronto @PLinToronto

Przy tablicy, która przypomina o wdzięczności "Polonii i Kanadyjczykom za wsparcie polskich dążeń wolnościowych w latach 80. XX wieku", zainstalowanej we wrześniu br. spotkało się w poniedziałek 10 osób, bo na takie spotkania na otwartym powietrzu pozwalają obecnie obowiązujące w Toronto zasady dotyczące COVID-19. - Siedmioro przedstawicieli organizacji polonijnych i organizacji wspierających Polskę w tamtych czasach, troje przedstawicieli konsulatu; krótka modlitwa księdza Janusza Błażejaka za ofiary Grudnia 1970 r. i stanu wojennego – chodzi o to przecież, żeby pamiętać - podkreślił konsul generalny RP w Toronto Krzysztof Grzelczyk.

We wrześniu br. przy wejściu do Konsulatu Generalnego RP zainstalowana została tablica, upamiętniająca 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność". - To jest obecnie naturalne miejsce dla zapalonego znicza, spotkania, chwili wspomnień - dodał Grzelczyk.

Kongres Polonii Kanadyjskiej przypomniał w mediach społecznościowych o Dniu Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

Organizacje polonijne w Kanadzie wspierały materialnie NSZZ "Solidarność", a także Polaków, którzy musieli szukać miejsca zamieszkania poza Polską. Kongres Polonii Kanadyjskiej zawierał m.in. specjalne umowy z kanadyjskim rządem, by pomóc w sponsorowaniu przyjazdów, z którego mogli korzystać imigranci z Polski. Niektórzy z polskich uchodźców korzystali też w latach 80. z programów rządu Kanady.


PAP/dad

Minister ds. europejskich nie ma wątpliwości: Polska suwerenność została umocniona

15.12.2020 08:12
Polska suwerenność została umocniona bez ponoszenia kosztów; niewiele osób w polskiej polityce potrafiłoby to zrobić tak skutecznie jak premier Mateusz Morawiecki - mówi dla "Super Expressu" minister ds. UE Konrad Szymański, który towarzyszył premierowi w Brukseli podczas szczytu UE.

"To wspaniałe uhonorowanie ciężkiej pracy". PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

15.12.2020 06:30
Zespół portalu PolskieRadio.pl pod kierownictwem dyrektora Krzysztofa Kossowskiego otrzymał nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020 w kategorii "Dziennikarz" za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej.

"Tagesspiegel": prześladowani przez III Rzeszę mają prawo do tzw. emerytury gettowej

15.12.2020 09:45
Tysiące ofiar prześladowań w czasach III Rzeszy może mieć prawo do niemieckiej emerytury, ponieważ były izolowane i przetrzymywane, nawet jeśli nie musiały mieszkać w formalnych gettach, takich jak w Warszawie czy Łodzi - poinformował dziennik "Tagesspiegel".