X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ponad milion złotych zebrał Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski

11.01.2022 13:24
XXII dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie obchodzono 5 grudnia. Pomoc Kościołowi na Wschodzie obejmuje między innymi Białoruś, Ukrainę, Rosję, Mołdawię, Armenię, Gruzję czy Kazachstan.
Audio
  • Ponad milion złotych zebrał dotychczas Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Ksiądz Leszek Kryża wskazał zwłaszcza na trudną sytuację w Kazachstanie
Ksiądz Leszek Kryża wskazał zwłaszcza na trudną sytuację w KazachstanieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jak powiedział Polskiemu Radiu ksiądz Leszek Kryża, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, do biura kierowanych jest coraz więcej próśb o pomoc. Ksiądz wskazał zwłaszcza na trudną sytuację w Kazachstanie. Od 2 stycznia trwają tam demonstracje antyrządowe, w zamieszkach zginęło ponad 160 osób, kilka tysięcy zostało aresztowanych. "W tym kraju żyje około 20 tysięcy osób polskiego pochodzenia. Jeśli chodzi o funkcjonowanie parafii niewiele się zmieniło" - dodaje ksiądz Kryża.

Zbierane przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie fundusze przeznaczane są m.in. na renowację kościołów i sal katechetycznych, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, wsparcie domów seniora i domów samotnej matki, na stołówki i kuchnie prowadzone przez siostry i braci zakonnych dla dzieci, starszych i ubogich. Potrzebne jest wsparcie projektów charytatywnych. Jeden z nich prowadzą siostry Albertynki we Lwowie – wyjaśnia ksiądz Kryża. W minionym roku, we współpracy z Górnośląskim Oddziałem Stowarzyszenia Wspólnota Polska, udało się otworzyć na Ukrainie cztery Stacje Pomocy Charytatywnej "Dobre Serce".

Jedną z ostatnich ubiegłorocznych akcji charytatywnych, przeprowadzonych przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, była akcja "Podaj znicz na Kresy”. Dzięki niej 10 tysięcy zniczy zapalono na polskich miejscach pamięci na Wschodzie.

W ostatnim roku, naznaczonym pandemią, za pośrednictwem zespołu zebrano i przekazano na Wschód ponad 2 miliony 147 tysięcy złotych, dzięki którym zrealizowano 244 projekty.

IAR/ep


Demonstracje i krwawe zamieszki w Kazachstanie. Wśród poszkodowanych nie ma Polaków

10.01.2022 11:18
Na terytorium Kazachstanu w tym momencie znajduje się około 100 obywateli Polski; są w kontakcie z naszymi placówkami; nie notowaliśmy żadnych poszkodowanych - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Demonstracje w całym Kazachstanie wybuchły 2 stycznia i przerodziły się w gwałtowne starcia z wojskiem i policją. Manifestanci początkowo protestowali przeciwko podwyżce cen gazu LPG używanego do tankowania samochodów, później ich postulaty przerodziły się w żądania polityczne.

80. rocznica powstania AK. Szef MON: pamięć o tych żołnierzach to nasz obowiązek

10.01.2022 17:23
"W 2022 r. przypada 80. rocznica powstania Armii Krajowej - jednej z najlepiej zorganizowanych podziemnych organizacji wojskowych w Europie, która walczyła z niemieckim okupantem. Naszym obowiązkiem jest pamięć o żołnierzach AK. Oddajmy hołd poległym w walkach o niepodległą Polskę" - napisał na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Ponad 7,6 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19

11.01.2022 12:40
Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło ponad 7,6 mln Polaków. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, jest 21 mln 276 tys. 912 osób – podano we wtorek na stronach rządowych.