X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: koncert z okazji wejścia w życie prawa o języku

17.07.2019 11:17
Od 16 lipca obowiązuje na Ukrainie nowe prawo o języku. Od tego dnia jedynym oficjalnym językiem jest ukraiński. We Lwowie z tej okazji odbył się koncert w centrum miasta.
Audio
  • We Lwowie odbył się koncert z okazji wejścia w życie prawa o języku. Materiał Wojciecha Jankowskiego
Koncert we Lwowie
Koncert we LwowieWojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Akcja "Język jednoczy" była przeprowadzona w 36 miastach Ukrainy. Największe wydarzenia miały miejsce w Charkowie, Kijowie i we Lwowie. We Lwowie zagrali miedzy innymi Pikkardiska Tercia, Sołomija Czubaj, Oksana Mucha, Taras Czubaj i jego Płacz Jeremiji.

- Nasz język otrzymał wsparcie prawa i to jest niezmiernie ważne. To, co jest zapisane w konstytucji nie wystarcza, bo potrzebne jest prawo, które działa. To prawo w żaden sposób nie dyskryminuje innych języków, bo dotyczy tylko Ukrainy i jego użycia – powiedział przed występem Taras Czubaj, legenda ukraińskiego rocka, syn lwowskiego poety Hryhorija Czubaja.

Prawo „O zabezpieczeniu funkcjonowania języka ukraińskiego jako państwowego” przewiduje, że jest on jedynym oficjalnym językiem na Ukrainie. Jest on obowiązkowy dla wszystkich organów władzy państwowej w sferze publicznej na całym terytorium Ukrainy.


Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

dad

Zobacz więcej na temat: Lwów Ukraina KULTURA