X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska po raz drugi z rzędu wygrywa konkurs Eurowizji Junior

24.11.2019 20:11
Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła w niedzielę w Gliwicach konkursie Eurowizji Junior. Tym samym Polska drugi raz z rzędu zwyciężyła w "dziecięcej" Eurowizji, co wcześniej nie udało się żadnemu innemu krajowi
Audio
  • Polska drugi raz triumfuje na dziecięcej Eurowizji [posłuchaj]
Viki Gabor wygrywa Eurowizję Junior
Viki Gabor wygrywa Eurowizję JuniorFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Viki Gabor śpiewała w finale piosenkę "Superhero". W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podkreślała, że to piosenka o ważnym przesłaniu. - Chcę przekazać, że trzeba dbać o swoją planetę. Za nast nikt tego nie zrobi, musimy złączyć siły. Piosenka jest o tym, że razem możemy uratować świat i zrobić wszystko - mówiła Viki Gabor. 

Polska drugi raz z rzędu zwyciężyła w "dziecięcej" Eurowizji, co wcześniej nie udało się żadnemu innemu krajowi. W ubiegłym roku wygrała Roksana Węgiel. W konkursie wzięli udział młodzi wykonawcy z 19 krajów. Konkurs odbywał się w wypełnionej po brzegi hali Arena w Gliwicach. Wśród widzów był premier Mateusz Morawiecki.

"Będę płakać z radości do końca życia" – oświadczyła na scenie Wiktoria po ogłoszeniu wyników. "Miałam poparcie fantastycznych fanów i świetny zespół na scenie. Zrobiliśmy to razem" – dodała.


Prezes TVP Jacek Kurski gratulując Wiktorii ocenił, że wygrała „w olśniewającym stylu”, a jej występ był „na światowym poziomie”. Zadeklarował, że w TVP będzie się ubiegała o organizację kolejnej edycji Eurowizji Junior - w przypadku dziecięcego konkursu kraj zwycięzcy nie otrzymuje prawa do organizacji konkursu "z automatu", jak w przypadku rywalizacji dorosłych.

"Udało się to, to był fantastyczny występ, pełen energii” – powiedział reprezentujący Europejską Unię Nadawców Jon Ola Sand. „Wyścig był trudny, wielu wspaniałych wykonawców. Dziękuję za fantastyczne przygotowanie tego wydarzenia telewizji, przy wsparciu regionu i miasta” – powiedziała.


Podczas konferencji prasowej Wiktoria mówiła, że śpiewanie stało się jej pasją, kiedy miała 6 lat. „Muzyka to całe życie i nigdy nie przestanę dążyć do tego celu, to jest w moim sercu". Opowiadała, że uczestnicy konkursu podczas tygodniowego pobytu w Gliwicach zaprzyjaźnili się. "Smutno będzie się rozstawać" - zadeklarowała.

Drugie miejsce w konkursie zajął reprezentant Kazachstanu Yerzhan Maxim, a trzecie - Hiszpanka Melani Garcia-Marte.

Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską, a partnerami – miasto Gliwice i województwo śląskie.


Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 r. w Niemczech, potem z rodziną mieszkała w Polsce, Wielkiej Brytanii i ponownie w Polsce. Przepustkę do startu w konkursie Eurowizji dał jej udział w programie "Szansa na sukces", w którym wybierano reprezentanta Polski w tym konkursie. Wcześniej występowała w telewizyjnym show TVP 2 "The Voice Kids".

PAP/ho