X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Jan III Sobieski: król, władca, polityk" - wystawa w Muzeum Niepodległości

12.02.2020 14:33
Towarzystwo Rapperswilskie przygotowało występ grupy rekonstrukcyjnej i warszawski wernisaż wystawy, która dotarła już na Węgry i na Ukrainę   
Audio
  • Jan III Sobieski król, władca, polityk [posłuchaj]
Halina Czubaszek i Maciej Jasiński w studiu PRdZ
Halina Czubaszek i Maciej Jasiński w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

- Król Jan III Sobieski to prawdopodobnie jeden z pięciu najbardziej znanych na świecie Polaków – mówi Halina Czubaszek z Towarzystwa Rapperswilskiego, które wraz z Muzeum Niepodległości w Warszawie przygotowało wystawę „Jan III Sobieski – król, władca, polityk”.

Wystawa wcześnie prezentowana była na Węgrzech, dotarła też na Ukrainę. Mogli ją zobaczyć widzowie w Żółkwi, która była ulubioną rezydencją króla. – Później dotarliśmy z wystawą do Lwowa, gdzie w szkole im. św. Marii Magdaleny pokazaliśmy ją – wraz z rekonstrukcją historyczną – polskim dzieciom – dodaje Halina Czubaszek.

Członkiem grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwa Rapperswilskiego, który wziął na siebie rolę Jana III Sobieskiego, jest historyk-archiwista Maciej Jasiński. Podczas spotkania z parą królewską król w stroju z epoki opowie m.in. o karnawale na królewskim i szlacheckim dworze.

Wernisaż wystawy i występ grupy rekonstrukcyjnej – już 15 lutego w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej , a od 19 lutego wystawa będzie dostępna w Galerii Brama Bielańska.

Z Haliną Czubaszek i Maciejem Jasińskim z Towarzystwa Rapperswilskiego o wystawie „Jan III Sobieski – król, władca, polityk” rozmawia Ewa Plisiecka.