X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rośnie zainteresowanie POLONĄ - największą biblioteką cyfrową w Polsce

19.03.2020 16:01
Odkąd zamknięte są biblioteki i księgarnie, uczelnie i szkoły, a także instytucje kultury i częściowo zakłady pracy, rośnie zainteresowanie POLONĄ. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce notuje 10-krotny wzrost użytkowników dziennie.
Audio
  • Największa biblioteka cyfrowa w Polsce notuje 10-krotny wzrost użytkowników dziennie - mówi dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneAfrica Studio/Shutterstock

- Nie ma takiej biblioteki w Polsce, w której jednocześnie by siedziało przy biurkach 2 i pół tysiąca czytelników, a tak właśnie bywa w Polonie w ciągu dnia. I to jest ogromne szczęście, że posiadamy taki zasób, z którego możemy korzystać i to jest też szansa dla wszystkich tych, którzy teraz mają trochę więcej czasu: mogą nie tylko czytać zawodowo, ale też dla przyjemności - mówi dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski.

Cyfrowa Biblioteka Narodowa POLONA to obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie. Udostępnia ona bezpłatnie w internecie 3 miliony obiektów cyfrowych: książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych.

Biblioteka Narodowa zachęca też do lektury i pobierania e-booków w formatach MOBI lub EPUB z POLONY. Wszystkie tytuły są udostępniane bezpłatnie.

IAR/dad