X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie już po raz trzeci w Warszawie

19.11.2021 14:17
9 festiwalowych dni, 15 wydarzeń, 15 solistów, 5 orkiestr, 3 chóry, 7 dyrygentów, 2 kwartety - łącznie około 500 artystów z 17 państw wystąpi w Warszawie na festiwalu. Tegorocznym motywem przewodnim jest romantyzm.
Audio
  • W Warszawie rozpoczął się festiwal Eufonie - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
W Warszawie rozpoczął się festiwal Eufonie
W Warszawie rozpoczął się festiwal Eufonie Foto: materiały prasowe

Podczas festiwalu Eufonie usłyszymy nie tylko muzykę najwybitniejszych kompozytorów z regionu, reprezentantów szkół narodowych, ale zabrzmią też romantyczne wątki w kompozycjach z XX i XXI wieku. Ideą festiwalu jest wypełnienie luki w przestrzeni kulturalnej – podkreśla wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Festiwal potrwa od piątku 19 listopada do soboty 27 listopada. Cechą charakterystyczną Eufonii jest różnorodność gatunkowa. Podczas dziewięciu dni publiczność usłyszy muzykę klasyczną i współczesną, jazz i elektronikę, a także muzykę eksperymentalną w interpretacji wybitnych artystów z siedemnastu państw. Jak mówi wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, festiwal Eufonie odgrywa bardzo ważną rolę w upowszechnianiu dziedzictwa muzycznego naszej części świata.

- Wystąpią znakomici instrumentaliści, wokaliści i dyrygenci – zapowiada dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Ewa Bogusz-Moore, członek Rady Programowej Festiwalu. Wśród artystów znajdą się także śpiewaczki Olga Pasiecznik i Joanna Freszel, flecista Łukasz Długosz, czy czeski pianista Lukas Vondracek, a zagrają m.in. takie zespoły jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Estońska Narodowa Orkiestra Symfoniczna i Słowacka Orkiestra Kameralna im. Bogdana Warchala. Jeden koncert poświęcony będzie dziedzictwu Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Podczas Festiwalu usłyszymy muzykę polską i środkowoeuropejską w interpretacji wybitnych artystów z 17 krajów.

Koncerty i wydarzenia festiwalowe będą odbywały się między innymi w Filharmonii Narodowej, Zamku Królewskim, Klubie Akwarium i Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Trójcy. Wszystko będzie też można śledzić bezpłatnie w streamingu w sieci.

Festiwal organizuje Narodowe Centrum Kultury, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.

IAR/ep

 

"Arka". Napisana przez Amerykanina, powieść kryminalna rozgrywająca się w Polsce

18.11.2021 17:57
Na księgarskie półki trafiła w Polsce sensacyjno-kryminalna opowieść o przestępstwach biznesowych w świecie mody autorstwa Johna Lyncha zatytułowana "Arka". To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia autora. John Lynch to amerykański biznesmen związany z Polską, który na miejsce swojego literackiego debiutu wybrał nasz kraj.

Odzyskano obraz Leona Wyczółkowskiego "Wiejska dziewczyna w żółtej chuście". Wróci na Wawel

17.11.2021 13:33
Departament Dziedzictwa Kulturowego Za Granicą i Strat Wojennych MKiDN odzyskał wczoraj pastel Leona Wyczółkowskiego "Wiejska dziewczyna w żółtej chuście" - poinformował w środę na twitterze wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński. Obraz niebawem wróci na Wawel - przekazał.

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek przypominający o szlaku Armii Andersa

17.11.2021 14:20
Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek przypominający o szlaku Armii generała Władysława Andersa. Jest to czwarty znaczek z serii "Armia Andersa - Szlak Nadziei".

"Przebaczamy i prosimy o wybaczenie". Mija 56 lat od orędzia biskupów polskich do niemieckich

18.11.2021 17:21
W dokumencie z 18 listopada 1965 roku padły historyczne słowa "przebaczamy i prosimy o wybaczenie", które rozpoczęły wieloletni proces pojednania polsko-niemieckiego.