X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: Kalush Orchestra opublikowała wojenne wideo do "Stefanii"

15.05.2022 13:25
Teledysk nagrywano w podkijowskiej Buczy, Irpieniu, Borodziance i Hostomelu, zniszczonych w wyniku rosyjskiej agresji
Kalush Orchestra
Kalush OrchestraPAP/Jens Büttner

Ukraiński zespół Kalush Orchestra opublikował wideo do utworu "Stefania", dzięki któremu wygrał wczorajszy konkurs Eurowizji we włoskim Turynie. Teledysk nagrywano w podkijowskiej Buczy, Irpieniu, Borodziance i Hostomelu, zniszczonych w wyniku rosyjskiej agresji. Widać na nim płonące gruzowiska, zburzone budynki i żołnierzy niosących dzieci. Część scen nagrywano też w cerkwi i na cmentarzu. Sam lider zespołu jest widoczny wewnątrz zniszczonego doszczętnie budynku.

 

W napisach końcowych wideo zadedykowano "odważnym mieszkańcom Ukrainy, matkom broniącym ich dzieci i wszystkim, którzy oddali swoje życie za naszą wolność". W opisie opublikowanym na Youtube lider Kalush Orchestra Ołeh Psiuk wskazał, że pierwotnie piosenka "Stefania" była zadedykowana jego matce, ale po rosyjskiej inwazji to się zmieniło. "Choć nie ma w niej ani słowa o wojnie, wielu ludzi zaczęło ją utożsamiać z matką-Ukrainą. Co więcej, społeczeństwo zaczęło nazywać ją hymnem wojny. Ale 'Stefania' to nie hymn wojny. Chciałbym, żeby została hymnem naszego zwycięstwa" - napisał raper.

Po wczorajszym występie w Turynie Kalush Orchestra zaapelowała o pomoc Ukrainie, Mariupolowi i rannym żołnierzom przebywającym na terenie zakładów Azowstalu.

Zgodnie z regulaminem Eurowizji, następny konkurs powinien się odbyć na Ukrainie.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Eurowizja wojna na Ukrainie

Prace ukraińskich artystów w Instytucie Polskim w Rzymie

14.05.2022 13:01
Grupa artystów z Ukrainy, którzy opuścili kraj po napaści Rosji, zaprezentowała swoje prace w Instytucie Polskim w Rzymie. Wszystkie dotyczą wojny i są obrazem przeżyć w ostatnich tygodniach.

Wołodymyr Zełenski pogratulował reprezentantom Ukrainy zwycięstwa w Eurowizji

15.05.2022 08:34
Prezydent Ukrainy pogratulował reprezentantom swojego kraju zwycięstwa w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. "Nasza odwaga robi wrażenie na świecie, nasza muzyka podbija Europę" - napisał na Facebooku.

"Ukraina może wygrać wojnę z Rosją". Wnioski ze spotkania szefów dyplomacji NATO w Berlinie

15.05.2022 13:22
Wicesekretarz generalny NATO Mircea Geoana powiedział, że Ukraina może wygrać wojnę z Rosją. W Berlinie odbywa się spotkanie szefów dyplomacji Sojuszu Północnoatlantyckiego