X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bieg "Tropem Wilczym". W Wilnie pobiegnie pół tysiąca osób

22.05.2022 10:08
Na Litwie organizowany jest dzisiaj Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Wileńska edycja tego wydarzenia pierwotnie miała odbyć się tak jak w Polsce , czyli 6 marca, ale z powodu niepewnej sytuacji epidemicznej została przeniesiona.
Bieg Tropem Wilczym
Bieg Tropem Wilczym tropemwilczym.org/mat. promocyjne

Bieg "Tropem Wilczym" odbędzie się w litewskiej stolicy po raz ósmy. Uczestnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech wybranych dystansów - 1963 m, 5 km i 10 km. Do udziału w biegu zarejestrowało się około pół tysiąca osób.

W wydarzeniu będą uczestniczyć również litewscy żołnierze.

- Od kilku lat Wojsko Litewskie angażuje się w taki sposób, że prezentuje broń, przygotowuje wystawy czy też częstuje uczestników żołnierską herbatą - wyjaśnia kierowniczka Wydziału Konsularnego polskiej ambasady w Wilnie Irmina Szmalec.

- Litwini mieli swoich braci leśnych, którzy podobnie jak nasi Żołnierze Wyklęci walczyli z okupantem sowieckim - dodaje dyplomata.

Uczczenie pamięci rotmistrza Pileckiego

Tegoroczny bieg odbywa się również z okazji przypadającego 25 maja Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Ustanowiony zostało on na pamiątkę rotmistrza Witolda Pileckiego, który w młodości związany był z Wilnem.

Wileńskiej edycji biegu w tym roku towarzyszyć będzie też wystawa "Podziemie łączy / Pogrindis jungia". Przedstawia ona walkę polskiego i litewskiego podziemia z żołnierzami radzieckimi. Ekspozycja powstała na bazie albumu wydanego pod tym samym tytułem pod koniec ubiegłego roku. Patronem wystawy jest Polskie Radio dla Zagranicy.

Bieg "Tropem Wilczym" w kraju i za granicą

Bieg "Tropem Wilczym" w Polsce odbył się w marcu już po raz dziesiąty. Wydarzenie objęło ponad 400 miast, także za granicą. W tym roku inicjatywa dedykowana była również Ukraińcom i osobom mieszkającym na Kresach.

Pierwszy bieg miał miejsce w 2013 roku, gdy grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować wydarzenie w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja miała charakter survivalowy. Wzięło w niej udział 50 uczestników.

Rok później bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony do Parku Skaryszewskiego w Warszawie, a od 2015 roku wydarzenie ma charakter ogólnopolski i jest stałym elementem kalendarza imprez biegowych.

IAR/ho

Unijne wsparcie dla Ukrainy docenione przez Wołodymyra Zełenskiego

20.05.2022 13:06
Unia Europejska przekaże Ukrainie, zaatakowanej przez Rosję, dodatkowe wsparcie finansowe w tym roku do dziewięciu miliardów euro. Zapowiedziała to przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.

Lwy z Cmentarza Orląt odsłonięte. Premier: to jasny sygnał dla wrogów Polski i Ukrainy

20.05.2022 13:44
Jednym z symboli trudnej historii polsko-ukraińskiej są słynne lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Otrzymałem wiadomość, że właśnie zostały odsłonięte. To również symboliczna, czytelna i jasna wiadomość dla wszystkich wrogów Polski i Ukrainy - napisał premier Mateusz Morawiecki.

"Możemy zrobić dużo więcej". Niemiecki poseł krytykuje Scholza i wskazuje Polskę jako przykład

20.05.2022 15:04
"Nie robimy tego, co możemy! Możemy dostarczyć więcej sprzętu medycznego, możemy dostarczyć więcej sprzętu wojskowego, możemy okazać więcej współczucia" - napisał na Twitterze poseł niemieckiej partii FDP. Jak przykład dobrej reakcji podał z kolei Polskę.