X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Muzeum Auschwitz dziękuje za wsparcie w czasie epidemii koronawirusa

02.04.2020 11:08
Muzeum Auschwitz podziękowało w czwartek za wszystkie niezwykłe gesty solidarności i wsparcia, z jakimi spotyka się w okresie przymusowego zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa. Jak podkreślono, dzięki temu placówce będzie łatwiej wyjść z trudnego okresu.
Brama główna obozu
Brama główna obozushutterstock/ TMP - An Instant of Time

„Wszystkim, którzy zamówili i opłacili zwiedzanie z przewodnikiem, planując przyjazd w okresie zamknięcia Muzeum, staramy się zwrócić wpłacone pieniądze. Jednak niektóre z tych osób zadeklarowały, że nie chcą z powrotem wpłaconych sum. Wobec bardzo trudnej sytuacji finansowej Muzeum chciałbym podziękować i wyrazić swoją głęboką wdzięczność w imieniu wszystkich pracowników i opiekunów Miejsca Pamięci” – powiedział cytowany w komunikacie placówki dyrektor Muzeum Piotr Cywiński.

Szef instytucji podkreślił, że dzięki takiemu wsparciu, Muzeum Auschwitz będzie nieco łatwiej wyjść z niezwykle ciężkiego okresu.

„Wierzę, że za kilka miesięcy spotkamy się na nowo na ścieżkach pamięci Auschwitz-Birkenau – podkreślił Piotr Cywiński.

Kontakt z placówką

Muzeum zaapelowało do osób, które chciałyby je wesprzeć lub pozostać w kontakcie, aby kontaktowały się z nim poprzez sieci społecznościowe na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Wiedzę o historii niemieckiego obozu poznawać można dzięki lekcjom on-line, które sa dostępne na stornie internetowej Muzeum. Miejsce Pamięci można zwiedzić wirtualnie. Ukazuje się też bezpłatny miesięcznik Memoria.

Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała także sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości.

W 1947 r. na terenie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau powstało muzeum. W ub.r. zwiedziło je ponad 2,32 mln osób. Były obóz w 1979 r. został wpisany, jako jedyny tego typu obiekt, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.