X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Tradycja uczenia języka polskiego cudzoziemców. Wyższe uczelnie zapraszają

04.11.2019 14:21
Kursy nauki języka i kultury polskiej organizowane przez polskie uniwersytety od lat cieszą się ogromną popularnością wśród obcokrajowców, a uczelnie gwarantują wysoki poziom nauczania i najlepszą kadrę
Audio
  • Tradycja uczenia języka polskiego cudzoziemców na wyższych uczelniach
Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM
Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUMFoto: POLONICUM, materiały prasowe

„Język polski bez granic”- to projekt multimedialny dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie. 

Celem projektu jest podnoszenie świadomości językowej​ i promocja języka polskiego poza granicami kraju. Założeniem jest również ugruntowanie poczucia, że poprzez język można wzmacniać swoją narodową tożsamość oraz uświadomienie Polakom mieszkającym poza granicami kraju, że polszczyzna jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego warto o nią dbać i przekazywać następnym pokoleniom.

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu „Język polski bez granic”. W tym odcinku rozmawiamy o tradycji uczenia języka polskiego cudzoziemców na kursach, organizowanych przez wyższe uczelnie. Gwarantują one wysoki poziom nauczania i atmosferę, która sprzyja poznawaniu tajników polszczyzny oraz  integracji z polskimi studentami. Jednym z takich ośrodków jest Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM Uniwersytetu Warszawskiego. To najstarszy w Polsce ośrodek tego typu. POLONICUM jest częścią Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i można tu podjąć naukę języka, ale nie regularne studia polonistyczne. Centrum kształci też przyszłych nauczycieli języka polskiego jako obcego oraz współpracuje z podobnymi ośrodkami w kraju i za granicą, utrzymuje także kontakt z Wydziałami Polonistyki na uczelniach poza krajem.

O recepcie na sukces, nowatorskim podejściu do studentów i o metodach  nauczania w ośrodku mówi dr Piotr Kajak, wicedyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM  Uniwersytetu Warszawskiego, kulturoznawca glottodydaktyczny.

Audycja jest współfinansowana przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie" w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za Granicą.

Audycję zrealizowała Magdalena Górecka-Balcer.

Do wysłuchania programu zaprasza Ewa Plisiecka.