X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Lato z Radiem 2019

"Lato z Radiem Festiwal". Tak bawiliśmy się pierwszego dnia w Pucku [PODSUMOWANIE]

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 22:30
W Pucku trwa kolejna odsłona "Lato z Radiem Festiwal". Piątek obfitował w dobrą, muzyczną zabawę, a kulminacyjnym momentem imprezy były koncerty.
Audio
  • Zakończyły się koncerty pierwszego dnia puckiej odsłony Lato z Radiem Festiwalu - relacja Pawła Pawlicy (IAR)
  • Jan Młynarski o festiwalu Lato z Radiem: to odważna formuła, ale ważna i potrzebna (IAR)
  • Lato z Radiem Festiwal 2019 - relacje gości imprezy (IAR)
Kapela Ze Wsi Warszawa na scenie Lato z Radiem Festiwalu 2019
Kapela Ze Wsi Warszawa na scenie Lato z Radiem Festiwalu 2019Foto: Polskie Radio/ Darek Kawka

PolskieRadio24

Wystąpili Warszawskie Combo Taneczne i Kapela Ze Wsi Warszawa.

prezes puck 1200.jpg
Andrzej Rogoyski: Puck był trochę z boku, a to jest fantastyczne miejsce

Na samym początku części koncertowej, zgromadzonych na stadionie miejskim w Pucku gości przywitali dziennikarze muzyczni rozgłośni Polskiego Radia - Marcin Kusy, Damian Sikorski, Paweł Siwek i Piotr Metz.

Od lewej: Marcin Kusy (Jedynka), Damian Sikorski (Czwórka), Paweł Siwek (Dwójka) i Piotr Metz (Trójka) Od lewej: Marcin Kusy (Jedynka), Damian Sikorski (Czwórka), Paweł Siwek (Dwójka) i Piotr Metz (Trójka)

- Mamy to szczęście, przywilej zaszczyt i radość, że to właśnie my będziemy zapowiadali te koncerty - mówił Marcin Kusy z radiowej Jedynki.

Część koncertową otworzył występ Warszawskiego Combo Tanecznego pod wodzą Jana Młynarskiego.

"Zespół sięgający do korzeni muzyki"

- Warszawskie Combo Taneczne to zespół, który postanowił sięgnąć do korzeni muzyki raz jeszcze. Siedmioro przyjaciół, którzy postanowili wrócić na warszawskie podwórka i tam zagrać repertuar, o którym, wydawało się, wszyscy dawno zapomnieli - mówił Piotr Metz.

Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego na Festiwalu Lato z Radiem 2019 Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego na Festiwalu Lato z Radiem 2019

 - Przez dziesięć lat wędrowali po warszawskich podwórkach Mokotowa, Śródmieścia i Pragi. Wychowali sobie wierną publiczność, którą urzekają miłością do tradycji i wielką energią - dodał Paweł Siwek z radiowej Dwójki.

Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego na Festiwalu Lato z Radiem 2019 Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego na Festiwalu Lato z Radiem 2019

Artyści wyszli na scenę kilka minut po godz. 20. Oczarowali publiczność szlagierami przedwojennej Warszawy i poczuciem humoru. 

Warszawskie Combo Taneczne


Na scenie Lato z Radiem Festiwalu - Warszawskie Combo Taneczne Na scenie Lato z Radiem Festiwalu - Warszawskie Combo Taneczne

Jan Młynarski chwalił po koncercie publiczność. - Atmosfera była bardzo fajna. Piosenki na naszych koncertach są tak ułożone, że prędzej czy później to "klika" i ludzie tańczą - mówił. 

Muzyk ocenił też, że nowa formuła festiwalu jest "odważna i potrzebna". - Dawanie szerszej palety rozrywkowej jest naszym zadaniem - dodał. 

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Płyta "Lato z Radiem Festiwal 2019" już do kupienia!

Po godzinie 21 na scenę wyszła Kapela ze Wsi Warszawa, jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów folkowych, nieczęsto koncertujący w Polsce. Swoją karierę zaczynali z Polskim Radiem, wygrywając konkurs "Nowa Tradycja", za zaszczyt poczytują sobie udział w festiwalu Lata z Radiem w nowej, muzycznie bogatszej, formule.

- Grali w 30 krajach, na czterech kontynentach - mówił Damian Sikorski z radiowej Czwórki.

Kapela Ze Wsi Warszawa na scenie Lato z Radiem Festiwalu 2019 Kapela Ze Wsi Warszawa na scenie Lato z Radiem Festiwalu 2019

Marcin Kusy dodał, że Kapela Ze Wsi Warszawa odbywa liczne podróże po Polsce "po to, by odkrywać muzykantów, którzy grają niepowtarzalną frazą, a potem odtwarzają to i podają dalej".

Kapela Ze Wsi Warszawa na scenie Lato z Radiem Festiwalu 2019 Kapela Ze Wsi Warszawa na scenie Lato z Radiem Festiwalu 2019

- Kapela Ze Wsi Warszawa w roku 2018 otrzymała Fryderyka za album "Reakcja Mazowiecka" - przypomniał Marcin Kusy. 

Kapela ze wsi Warszawa

Koncerty transmitowane na żywo

Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i wideostreamingi z tego wydarzenia. Wszystkie koncerty można było oglądać na PolskieRadio.pl oraz LatozRadiem.pl, a także na Facebookach poszczególnych anten i kanale YouTube Polskiego Radia.

Koncerty były  transmitowane i będą retransmitowane w Programie Pierwszym Polskiego Radia, a także w radiowej Dwójce, Trójce i Czwórce. Na portalu Polskiego Radia dostępny będzie streaming wydarzenia. 

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Lato z Radiem Festiwal 2019 w PolskieRadio.pl

Lato z Radiem gra także w sobotę

W sobotę 20 lipca w Pucku także dużo będzie się działo. Jak mówi Paweł Siwek z radiowej Dwójki, w samo południe na puckim  rynku będzie można podziwiać m.in. Dętą Orkiestrę Reprezentacyjną Ziemi Puckiej, oraz odbyć warsztaty wypalania wzorów w drewnie.

W sobotę, wieczorną, koncertową odsłonę imprezy rozpocznie o godz. 18.00 Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Niezapomnianych wzruszeń dostarczy gościnny występ Sławka Uniatowskiego, który z akompaniamentem Big Bandu wykona piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Sławek Uniatowski wystąpi też solo, przypominając przeboje ze swojej autorskiej płyty: "Każdemu wolno kochać", "Honolulu" czy "5 rano", do której słowa napisał Organek.

Wieczór zakończy Daria Zawiałow, dziewczyna, która ledwie pojawiła się na scenie muzycznej, została okrzyknięta objawieniem. Pierwszy koncert studyjny zagrała w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu, jest laureatką nagrody Fryderyki 2018 za "Fonograficzny debiut roku" oraz "Album roku - alternatywa".

Nie tylko koncerty

Poza koncertami, w Pucku Polskie Radio cały czas zaprasza do trzech stref festiwalowych: familijnej, relaksu i muzycznej.

- W strefie muzycznej można spotkać gwiazdy, które na festiwalu zagrają i to jest oczywiście ta najważniejsza wartość - mówi dziennikarka muzyczna Polskiego Radia Urszula Kaczyńska. Podkreśla jednak, że w strefie muzycznej można też spotkać się dziennikarzami, ludźmi, którzy tworzą Polskie Radio i nadają mu odpowiednie brzmienie.

Małgorzata Małaszko, szefowa radiowej Dwójki, mówi, że radiowa Dwójka chętnie gości na festiwalu Lato z Radiem. 

Magorzata Małaszko, szefowa radiowej Dwójki

 W piątek o godzinie 19 rozpoczęła się Lista Przebojów Trójki. Na żywo, prosto z muzycznej strefy, z udziałem zaproszonych słuchaczy, prowadził ją Piotr Baron.

Piotr Baron, radiowa Trójka

Dziennikarz przyznaje, że bezpośredni kontakt z słuchaczami przynosi dziennikarzom nieco tremy, ale jest bardzo przyjemny. - Słuchacze chcą sobie zrobić z nami zdjęcie, chcą, żeby podpisać płytę, albo bilet. I to stwarza taką atmosferę przyjemności, a zarazem poczucia, że nasza praca, która na co dzień mija dość szybko, jednak ma sens i jest tak, że ludzie nas rozpoznają, że ludzie są przywiązani do audycji i ten duży rodzaj uczucia, które my wysyłamy codziennie ze studia radiowego w stronę słuchaczy, wraca do nas przy okazji takich spotkań - mówi Piotr Baron.

O dużym zainteresowaniu radiowymi opowieściami mówi też szef muzyczny Radiowej Jedynki Marcin Kusy. - Okazuje się, że Państwo bardzo chętnie słuchają, kiedy my zdradzamy arkana i kuchnię naszą radiową i przywozimy tę cząstkę radia do Państwa -mówi Kusy.

Strefa muzyczna radiowej Jedynki na Lato z Radiem Festiwal 2019 Strefa muzyczna radiowej Jedynki na Lato z Radiem Festiwal 2019

Atrakcje dla całej rodziny

Od południa w piątek w Pucku działają także dwie inne festiwalowe strefy - familijna i relaksu. Na odwiedzających Lato z Radiem Festiwal 2019” czekają m.in. spotkania z artystami, dziennikarzami i warsztaty dla najmłodszych słuchaczy. 

Na najmłodszych w strefie familijnej czekają dmuchana zjeżdżalnia, mini trampoliny i śpiewanie piosenek. Dla dorosłych leżaki pod parasolami. Wśród turystów odwiedzających festiwalowe strefy są wierni fani Lata z Radiem. W strefie relaksu na puckiej plaży można poćwiczyć, a w strefie muzycznej publiczność ma okazję spotkać się z artystami i dziennikarzami Polskiego Radia, zrobić sobie z nimi zdjęcie lub wziąć autograf. 

Strefa Relaksu na Lato z Radiem Festiwal 2019

"Festiwal to międzypokoleniowy fenomem"

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski mówi, że Lato z Radiem to międzypokoleniowy fenomen. - Lato z Radiem to audycja kultowa, która na stałe wpisała się w okres wakacyjny w Polsce - mówi Andrzej Rogoyski. 

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski o Lato z Radiem Festiwal 2019

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Andrzej Rogoyski o "Lecie z Radiem": łączymy trasę koncertową z wielkimi plenerowymi wydarzeniami

Ulotki Lata z Radiem Festiwalu 2019 Ulotki Lata z Radiem Festiwalu 2019

Druga odsłona tegorocznego Festiwalu

W Pucku Lato z Radiem gości jako drugiej miejscowości w 2019 roku. Cykl imprez ruszył z końcem czerwca w Zakopanem.

lato z radiem kayah 1 1200.jpg
Finałowy występ festiwalu "Lato z Radiem". Kayah królową Zakopanego

W Zakopanem w ciągu dwóch festiwalowych dni z atrakcji przygotowanych przez Polskie Radio skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób, doceniając prorodzinny charakter imprezy. Fani tegorocznych gwiazd festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję, by zdobyć autograf swoich idoli oraz kupić specjalną płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019", o której już się mówi, iż "jest to wakacyjny niezbędnik tego lata", a na której znalazły się przeboje tegorocznej odsłony festiwalu.

Kolejne koncerty "Lato z Radiem Festiwal" 2019 odbędą się 9 i 10 sierpnia w Stalowej Woli oraz finał - 30 i 31 sierpnia w Krakowie.

Więcej informacji na stronie internetowej: latozradiem.pl
Oficjalny fan page: www.facebook.com/polskieradiolatozradiem

. .

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak