X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Sztuczna inteligencja wkracza w każdą dziedzinę życia. To może być niebezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 08:00
Sztuczna inteligencja jest jednym z częściej wymienianych trendów technologicznych, które mają zrewolucjonizować współczesny biznes. Medycyna, e-commerce, IT, HR, księgowość, marketing - niemalże w  każdej branży sztuczna inteligencja analizuje olbrzymią ilość danych i pomaga podejmować szybkie biznesowe  decyzje.
Audio
  • Jakie wady ma sztuczna inteligencja - w radiowej Jedynce sprawdzał Tomasz Matusiak z Naczelnej Redakcji Gospodarczej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Sztuczna inteligencja w każdej dziedzinie stanowi ogromną szansę na poprawę tego co robimy ale z drugiej strony może być niebezpieczna - mówi dr Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego. 

Jedną z wad sztucznej inteligencji może być błędne wskazywanie rozmaitych rozwiązań mówi Damian Mirecki z firmy Ident z Wrocławia.

Sztuczna inteligencja w Polsce wciąż jeszcze „raczkuje” - podkreśla ekspertka

Amerykańscy analitycy przewidują, że do 2020 roku z powodu automatyzacji pracę straci prawie 2 miliony ludzi, to jednak ten sam rozwój technologiczny stworzy 2,5 miliona nowych stanowisk.

Zdaniem analityków z amerykańskiego instytutu Gartner, do 2020 roku elementy sztucznej inteligencji  znajdą się w niemal każdym nowym oprogramowaniu. Z kolei 85 proc. interakcji pomiędzy konsumentami a obsługą klienta ma zachodzić przy jej wykorzystaniu.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Tomasz Matusiak, kw  

Zobacz więcej na temat: sztuczna inteligencja innowacje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak