X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Pieniądz nie śpi": czym jest korporacja?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 09:00
Korporacja - to określenie w potocznym rozumieniu kojarzy się z z bezdusznymi procedurami, pracą ponad siły i pracownikami - "korpoludkami". Czy korporacja rzeczywiście zasługuje na takie skojarzenia i czym właściwie jest?
Audio
  • Czym jest korporacja? (Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/alphaspirit

Nikodem Multan z kancelarii Ecovis Milczarek i Wspólnicy podkreśla, że trzeba zdecydowanie rozdzielić korporację w rozumieniu ścisłym i potocznym. W ścisłym znaczeniu korporacja to po prostu mający osobowość prawną związek osób, które prowadzą jakieś działania - realizują wspólny cel. Korporacją może być każda spółka. Do tego dochodzą pewne elementy i zasady dotyczące organizacji pracy, zaczynając od procesu rekrutacji, kończąc na układaniu grafiku i podejmowaniu decyzji.

W potocznym rozumieniu korporacja - mówi Nikodem Multan - to synonim zła. Dodaje, że młodym ludziom praca w korporacji często kojarzy się z byciem trybikiem w maszynie - wykonywaniem cały czas tej samej pracy, brakiem rozwoju, przemęczeniem. Nikodem Multan mówi, że te skojarzenia nie zawsze są zgodne z prawdziwym obrazem korporacji - do takich sytuacji może dochodzić tam, gdzie praca jest po prostu źle zorganizowana.

Jak zatem stwierdzić, czy dana firma jest korporacją? Według Nikodema Multana nie zawsze jest to łatwe. Najbardziej liczą się pionowy sposób zarządznia i organizacji pracy, a także wielodziałowa struktura.

- Korporacja to nie jest synonim dużego przedsiębiorstwa. Korporacja to przede wszystkim procedury, choć granicę między firmą a korporacją nie zawsze jest łatwo zdefiniować - wskazuje ekspert.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: korporacja firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Osobowość a korporacja. Życie w czasach narcyzmu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 08:00
Dlaczego narcyz jest idealnym managerem i jak uwolnić kulturę od piętna narcyzmu? O tym rozmawialiśmy w "Innym stanie skupienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy wracają do korporacji

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 11:09
Przez korporacje przewinęło się już ponad 5 mln Polaków, co trzeci spośród wszystkich pracujących. Ile zdecydowało się do nich powrócić, tego dokładnie nie wiadomo. Jednak szacuje się, że liczba powracających do tych instytucji z roku na rok rośnie.
rozwiń zwiń