more_horiz
Gospodarka

Lotos na fali: 1,6 mld zysku, spadek zadłużenia, inwestuje w elektromobilność

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 14:02
Koncern paliwowy Lotos pokazał dziś wyniki za 2018 rok. Wynika z nich, że koncern paliwowy zarobił w ubiegłym roku netto blisko 1 miliard 600 milionów złotych. Spółka chwali się także najwyższych w historii przerobem ropy naftowej oraz spadającym zadłużeniem. Zapowiada też olbrzymie inwestycje w stacje ładowania aut elektrycznych.
Audio
  • Prezes Lotosu Mateusz Aleksander Bonca powiedział Polskiemu Radiu, że łącznie do końca przyszłego roku w Polsce będzie działać 50 stacji ładowania samochodów elektrycznych./IAR/.
  • Lotos przedstawił również wyniki za 2018 rok. Wynika z nich, że koncern paliwowy zarobił w ubiegłym roku netto blisko 1 miliard 600 milionów złotych. /IAR/.
Koncern paliwowy Lotos pokazał dziś wyniki za 2018 rok. Wynika z nich, że koncern paliwowy zarobił w ubiegłym roku netto blisko 1 miliard 600 milionów złotych.
Koncern paliwowy Lotos pokazał dziś wyniki za 2018 rok. Wynika z nich, że koncern paliwowy zarobił w ubiegłym roku netto blisko 1 miliard 600 milionów złotych. Foto: Wikimedia Commons, Pplecke

Przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 30,1 mld zł, to o 24,5 proc. wiecej niż w 2017 r. Koncern przerobił też najwięcej ropy w historii rafinerii - 10,8 mln ton. Lotos planuje też budowę kilkudziesięciu stacji ładowania samochodów elektrycznych. Koncern paliwowy wybuduje też dwie stacje dla pojazdów zasilanych wodorem.

Lotos wybuduje 50 stacji ładowania aut elektrycznych

Prezes Lotosu Mateusz Aleksander Bonca powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że łącznie do końca przyszłego roku w Polsce będzie działać 50 stacji ładowania samochodów elektrycznych. I dodaje, do w ciągu dwóch, dwóch i pół roku roku firma uruchomi dwie stacje tankowania wodoru w Gdańsku i Warszawie oraz stację, która będzie doczyszczała wodór.

Już działa 12 stacji ładowania elektrycznego między Warszawą a Trójmiastem

Stacje ładowania mają pojawić się przy największych trasach w Polsce. Mateusz Aleksander Bonca wyjaśnia, że decyzja była poprzedzona analizą. Lotos, według zapewnień prezesa, chce umożliwić kierowcom przemieszczanie się między miastami. Do tej pory Lotos wybudował 12 stacji na trasie z Trójmiasta do Warszawy.

Komunikay spółki, IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak