X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czy test przedsiębiorcy spełni swoje zadanie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 20:10
Na czym polegać będą testy przedsiębiorcy,i czy spełnią swoje zadanie zapowiadane przez Ministerstwo Finansów i czy faktycznie przyczynią się do likwidacji szarej strefy przedsiębiorczości, i pozyskania do budżetu 1,2 mld zł, zastanawiał się w audycji bardzo ważny Projekt radiowej Trójki Maciej Stańczuk, przedsiębiorca z Konfederacji Lewiatan.
Audio
  • Na czym polegać będą testy przedsiębiorcy i czy spełnią swoje zadanie zastanawiał się w audycji Bardzo ważny Projekt radiowej Trójki Maciej Stańczuk, przedsiębiorca z Konfederacji Lewiatan./Arkadiusz Ekiert/.
Resort finansów chce przeprowadzać testy przedsiębiorcy, na podstawie których będzie sprawdzał kto jest przedsiębiorcą, a kto tylko pozoruje prowadzenie działalności.
Resort finansów chce przeprowadzać testy przedsiębiorcy, na podstawie których będzie sprawdzał kto jest przedsiębiorcą, a kto tylko pozoruje prowadzenie działalności.Foto: pixabay

Resort finansów chce przeprowadzać testy przedsiębiorcy, na podstawie których będzie sprawdzał kto jest przedsiębiorcą, a kto tylko pozoruje prowadzenie działalności, po to, aby zapłacić niższą składkę ZUS lub podatek.

Gość Trójki, komentując telefon słuchacza, który kwestionował zasadność sprawdzania, ile faktur wystawania przedsiębiorca, stwierdził, że to czy przedsiębiorca wystawania jedną, czy więcej faktur nie musi świadczyć o jego nieuczciwości.

− Ja wystawiam jedną fakturę raz na trzy miesiące – stwierdził.

Na pytanie, czy to oznacza, że resort finansów chce pójść na wojnę z tzw. samozatrudnieniem i wyeliminować fikcyjnych przedsiębiorców i wzbogacić budżet o 1,2 mld zł odpowiada, że w Polsce działa na zasadzie samozatrudnienia ok. 166 tys. osób.

−I prowadzenie przez nich firmy oznacza szereg obowiązków – np. składania zeznań podatkowych, prowadzenia księgowości – mówi gość Polskiego Radia.

Przypomina, że według przyjętej Konstytucji biznesu obowiązuje zasada, co nie jest zabronione, jest dozwolone.

− Stąd rozumiejąc intencje rządu, który chce uszczelnić podatki, uważam, że to szukanie będzie bardzo trudne, ponadto nie wiem skąd resort finansów wziął tę sumę 1,2 mld zł – mówi Maciej Stańczuk.

−Myślę, że ten pomysł nie wróży nic dobrego, na pewno wywoła irytację i jest sprzeczny z deklaracjami – podkreślił gość Trójki.

Ponadto przypomniał tajemnicze losy testu przedsiębiorcy, który najpierw ujawnił jeden z urzędników resortu finansów, potem zaprzeczyła im minister Emilewicz, aby w ostatnim tygodniu „odkryć” go jednak w dokumencie, który rząd przekazuje do Brukseli.

Arkadiusz Ekiert, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bardzo Ważny Projekt". Kto to jest sygnalista?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 17:05
Gościem audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce była Justyna Czekaj - radca prawny kancelarii JustComply, która mówiła o tzw. sygnalistach oraz o przygotowywanym prawie unijnym chroniącym osoby zgłaszające nieprawidłowości w miejscu pracy.
rozwiń zwiń