X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska nie jest kosmiczną pustynią. Szefowie agencji kosmicznych w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 18:19
utro w Warszawie rozpoczyna się Europejskie Forum Technologii Kosmicznej, na którym gościć będą przedstawiciele największych agencji kosmicznych.  
Audio
  • O polskich planach rozwoju branży kosmicznej w Polsce, mówią goście radiowej jedynki./Marcin Jagiełowicz, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Polski sektor kosmiczny to głównie technologie związane z przetwarzaniem na Ziemi danych z kosmosu.
Polski sektor kosmiczny to głównie technologie związane z przetwarzaniem na Ziemi danych z kosmosu.Foto: pixabay

Nie jesteśmy kosmiczną pustynią - tak mówią organizatorzy pierwszego w Polsce spotkania o technologiach pozaziemskich.

− Forum ma przyciągnąć kosmiczny biznes z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Izraela - to sposób na wypromowanie Polski jako lidera Europy środkowowschodniej - mówi Paweł Pacek z Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wśród firm w spotkaniu weźmie udział między innymi Piap.

− Firma, która znalazła zastosowanie swojej technologii w kosmosie dopiero po wielu latach - mówi prezes Piap Space Mateusz Wolski.

Mateusz Wolski dodaje, że to szansa też dla innych firm, bo może się okazać, że technologie wykorzystywaną na Ziemi - Europejska Agencja chętnie wykorzysta w kosmosie. I zapłaci.

Kosmos daje też możliwość zysku na ziemi. Z wielu danych satelitarnych można korzystać za niewielkie pieniądze, a nawet za darmo.

Tak jest w przypadku konstelacji Copernicus, która udostępnia na przykład dane o poziomie nawodnienia gruntów, z których mogą korzystać rolnicy.

− By dogonić przemysł kosmiczny za Oceanem, trzeba stawiać na firmy często niezwiązane z branżą - mówi Paweł Pacek.

Przypomnijmy, plany naszego kraju są ambitne. Za dziesięć lat 3 procent obrotów europejskiej branży kosmicznej ma należeć do Polski.

Marcin Jagiełowicz, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kosmosu nie podbijemy, ale zdobywamy branżę badań kosmicznych

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 15:20
Konkurs "Konstelacje 2019" ma docenić tych, którzy mają największy wkład w polski sektor kosmiczny. Rząd planuje by do 2030 roku 3 proc. udziału w obrotach europejskiego sektora kosmicznego należało do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski sektor kosmiczny raczkuje, ale jego wartość będzie rosła

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:02
600 tysięcy euro przeznaczy wkrótce Europejska Agencja Kosmiczna na rozwój branży kosmicznej w Polsce. Agencja Rozwoju Przemysłu i trzy konsorcja złożone z firm i samorządów podpisały dziś porozumienie w tej sprawie. Doceniono też firmy, które w raczkującą Polscą kosmonautykę mają już swój wkład. 
rozwiń zwiń