X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Część firm oceni sytuację na rynku pozytywnie, część negatywnie. Nowy raport GUS

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 12:12
Przedsiębiorcy z branży hotelarskiej i gastronomicznej pozytywnie oceniają koniunkturę na rynku, podobnie jak np. firmy ubezpieczeniowe. Przyszłość w nieco ciemniejszych barwach widzą natomiast przedsiębiorstwa z branży budowniczej i transportowej. Takie wnioski płyną z październikowego raportu GUS, dotyczącego sytuacji w wybranych sektorach gospodarki.
Nasi eksporterzy mają utrudniony kontrakt z kontrahentami poza Polską
"Nasi eksporterzy mają utrudniony kontrakt z kontrahentami poza Polską"Foto: Shutterstock

Badanie "Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach" przeprowadzono, opierając się na ankietach wśród przedsiębiorców w danych branżach. Byli oni proszeni o ocenę sytuacji w swoim segmencie rynku, a także perspektywy na przyszłość.

Część przedsiębiorców na "tak", część na "nie"

Z badania wynika, że przedsiębiorcy z działów "zakwaterowanie" i "gastronomia" pozytywnie oceniają stan koniunktury w swoich segmentach rynku, choć oceny są minimalnie słabsze, niż w poprzednim miesiącu. Generalny optymizm panuje też w działach "działalność finansowa i ubezpieczeniowa" oraz "informacja i komunikacja". W tym przypadku oceny są zbliżone do tych, formułowanych we wrześniu.

Gorzej niż przed miesiącem koniunkturę oceniają natomiast przedsiębiorcy z branży budowniczej,transportowej, przetwórczej i handlu hurtowego.

- W przypadku sekcji przetwórstwo przemysłowe oceny są nieznacznie negatywne po raz pierwszy od grudnia 2016 r., natomiast w przypadku sekcji transport i gospodarka magazynowa od stycznia 2015 r. - czytamy w raporcie GUS.

PolskieRadio24.pl, GUS, md

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA firma gus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS: sierpniowy wskaźnik koniunktury gospodarczej lekko w dół

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 10:44
Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury w sierpniu 2018 r. spadł do 109,0 ze 109,4 w lipcu - podał GUS. W podziale na składowe, jego wartość w dziale przetwórstwo przemysłowe i budownictwo kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego przed miesiącem, a w dziale handel detaliczny i usługi niższym niż w lipcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre zmiany dla firm. Przez ostatnie cztery lata rząd wprowadził wiele udogodnień

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 11:55
Uchwalenie Konstytucji Biznesu, uporządkowanie kwestii sukcesji, nowe ulgi i formy działalności, uproszczenie niektórych przepisów - to tylko kilka rzeczy, które w ostatnich latach zrobił rząd, by ułatwić działalności przedsiębiorcom. W tej kwestii w kończącej się kadencji działo się sporo, a dużą aktywnością wykazywała się minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń