X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Giełdy na czerwono z powodu gorszych prognoz gospodarczych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 19:29
Poniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się pod kreską. Indeks największych spółek WIG20 traci 0,9 proc.
Audio
  • O spadkowych sesjach w Europie oraz na świecie, mówił w radiowej jedynce Rafał Sadoch, analityk Domu Maklerskiego mBanku./Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Poniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się pod kreską. Indeks największych spółek WIG20 traci 0,9 proc.
Poniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się pod kreską. Indeks największych spółek WIG20 traci 0,9 proc. Foto: shutterstock, REDPIXEL.P

− Nasza giełda podąża za tym co dzieje się na światowych rynkach, a tam niemal wszystkie indeksy świecą się na czerwono w związku z coraz większymi obawami o globalny wzrost gospodarczy - komentuje Rafał Sadoch, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

Jak tłumaczy, ostatnie dane wskazują, że nie jest z nim najlepiej, stąd na giełdach USA znajdujemy się blisko tegorocznych minimów, podobnie w Europie, stąd  nie ma się co dziwić, że WIG20 też zniżkuje.

Jeśli chodzi o kondycje blue chipów notowanych na naszym parkiecie, warto zwrócić uwagę na dwie spółki paliwowe LOTOS i PKN Orlen.

− Z jednej strony PKN Orlen mocno tanieje po informacjach, że być może będzie uczestniczył w restrukturyzacji RUCHu, drożeje LOTOS, który ma współpracować z Microsoftem we wcielaniu sztucznej inteligencji, wyjaśnia Sadoch.

W sumie z grona największych akcje tylko 8 spółek zyskały, a 12 staniały.
Wartość obrotów na rynku głównym przekroczyła 631,5 mln zł, najwyższe zanotował wspomniany PKN Orlen.

Na rynku walutowym, złoty pozostaje dość stabilny. Obecnie dolar wyceniany jest na 3 zł i 78 gr, o 2 grosze więcej trzeba zapłacić za franka szwajcarskiego, za euro 4,28 zł a za funta 4,76 zł.
Elżbieta Szczerbak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak