X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Na GPW świąteczna atmosfera: mała aktywność inwestorów

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 17:52
Za nami pierwsza poświąteczna i przedostatnia w tym roku sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. I choć apetyty na wzrosty, po udanych sesjach za Oceanem czy w Japonii, były duże, to skończyło się jak się skończyło. WIG20, czyli najważniejszy indeks naszej giełdy stracił 0,37 procent.
Audio
  • O świątecznej atmosferze na ostatniej sesji GPW w tym roku, mówił w radiowej Jedynce Mateusz Namysł, analityk Domu Maklerskiego mBanku. /Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
WIG20, czyli najważniejszy indeks naszej giełdy stracił 0,37 procent.
WIG20, czyli najważniejszy indeks naszej giełdy stracił 0,37 procent.Foto: shutterstock

Jak komentuje Mateusz Namysł, analityk Domu Maklerskiego mBanku, ostatnia w tym roku sesja przyniosła niewielką aktywność inwestorów.

− Wydaje się, że układ kalendarzowy zachęcał do przedłużenia urlopu, tym bardziej, że tegoroczne stopy zwrotu z indeksów nie dawały powodów do zadowolenia – WIG od początku roku stracił blisko 10 procent – mówił analityk.

Jak dodawał, wśród dużych spółek pozytywnie wyróżniały się PKN Orlen i PKO BP, reszta spółek z WIG20 traciła na wartości.

Powody do zadowolenia mają dziś natomiast akcjonariusze ABC Daty. Wartość papierów spółki urosła o 27 procent. Ma to związek z wezwaniem na akcje, które ogłosili Szwajcarzy z ALSO. Skup ma zapewnić ponad 37 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Proponowana cena to 1,3 zł za sztukę.

Zawieszony Krezus

Tymczasem, Giełda Papierów Wartościowych, w związku z żądaniem Komisji Nadzoru Finansowego,  zawiesiła dziś obrót akcjami Krezusa.

Według KNF, istnieją  okoliczności wskazujące na możliwość dokonywania obrotu z naruszeniem interesów inwestorów.

Problemy też z Ciech-em

Problemy ma także inna spółka notowana na GPW, czyli Ciech.

Jak tłumaczy gość radiowej Jedynki, w wyniku kontroli urzędu skarbowego w Krakowie, spółka może zapłacić ponad 67 mln zł zaległego podatku za 2012 r.

− Spółka jednak zapowiada odwołanie – dodaje analityk.

Mimo tego, kurs akcji spółki spadł dziś o niemal 3 procent.

Większy spokój niż na giełdach panuje na rynku walut.  Obecnie dolar wyceniany jest na 3,76 zł, euro kosztuje 4,28 zł, a kurs franka szwajcarskiego wynosi 3,79 zł.

Błażej Prośniewski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GPW. Zaczęło się od spadków, ale finał na plusie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 17:10
Choć dzień na GPW zaczął się od niewielkich spadków, to zakończył bardzo dobrze. Swoją słabość przełamały przede wszystkim największe spółki. Indeks WIG20 zyskał dziś 1,87 procent. Natomiast indeks mWIG40 zyskał 0,82 procent, a sWIG80 urósł o pół procent.
rozwiń zwiń