more_horiz
Gospodarka

GPW na małym minusie po obiecującym początku

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 17:04
Za nami ostatnia w tym tygodniu sesja na warszawskiej giełdzie. Nie była to - przynajmniej dla największych spółek - specjalnie dobra sesja, choć pierwsza jej połowa była obiecująca.
Audio
  • Dzisiejszą sesję na GPW komentował w radiowej Jedynce Mateusz Namysł, analityk DM mBanku.
GPW (11 01 2019 r.)
GPW (11 01 2019 r.)Foto: Pixabay

Ostatecznie WIG20 stracił 0,01 procent. Nieco lepiej radziły sobie małe i średnie podmioty - komentował w radiowej Jedynce Mateusz Namysł, analityk DM mBanku.

Jeśli chodzi o spółki mniejsze, to dziś dobrze radził sobie m.in. Orbis, który urósł o 1,7 procent a Amica zyskała blisko 4 procent. Negatywnym zaś bohaterem sesji był Medic-algorithmics. Kurs akcji spółki zanurkował dziś o ponad 13 procent

Jeśli chodzi o rynki walutowe to dzisiaj niespodziewanym bohaterem był funt brytyjski. Po medialnych informacjach o tym, że Brexit może zostać przesunięty w czasie jego kurs wystrzelił i nie przeszkodziło temu nawet dementi brytyjskiego rządu.

Obecnie funt wyceniany jest na 4,79 złotego, co oznacza, że jest najmocniejszy od listopada zeszłego roku. Dolar kosztuje 3,74, a euro 4,29. Za franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 3,81 zł.

Błażej Prośniewski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak