more_horiz
Gospodarka

W środę giełda zyskuje. Pomogły dobre nastroje za granicą

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:13
Sroda na warszawskiej giełdzie zakończyła się na plusie. Indeks największych spółek zyskał ponad 0,8 procent. Jak mówi Piotr Jaromin z Domu Maklerskiego XTB, przyczyniła się do tego dobra sytuacja na giełdach zagranicznych.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock, shutter_o

- Najważniejsza dziś była atmosfera na światowych parkietach, której nie szkodziło nawet napięcie wokół Brexitu ani trwające kolejny dzień zamknięcie rządu w USA. Bez wątpienia najważniejszym czynnikiem jest sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street. Dziś swoje raporty opublikowały Bank of America i Goldman Sachs - oba okazały się być znacznie powyżej oczekiwań analityków, czemu zawdzięczamy dzisiejszą pozytywną atmosferę na rynkach - wskazuje analityk.

Giganci na przeciwnych biegunach

Dziś warto wspomnieć o dwóch spółkach - JSW i PGNiG. Ta pierwsza traciła na wartości, druga zyskała. Jak wyjaśnia Piotr Jaromin, do wzrostu ceny akcji PGNiG o blisko 3,7 procent przyczyniły się oczekiwania dot. przyszłych zysków i bogaty program inwestycyjny firmy. Z kolei spadki cen akcji JSW (o prawie 3 procent) wiążą się z napięciem między rządem za kierownictwem spółki.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Sylwia Zadrożna, md

Zobacz więcej na temat: waluty
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na GPW dominowały byki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 17:05
Pomimo dużej niepewności związanej z Brexitem, a co za tym idzie, także sporej zmienniości, dzisiejsza sesja przy Książęcej kończy się solidnymi wzrostami. WIG20, czyli najważnieszy indeks naszego parkietu zyskał 0,73 procent.
rozwiń zwiń