X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Indeksy na Wall Street na plusach, mocno zyskały banki

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 07:45
Na Wall Street indeksy zwyżkowały w środę do miesięcznych szczytów po mocnych wynikach największych banków, w tym Goldman Sachs i Bank of America, których akcje podrożały ponad 7-8 proc. W Europie oczy inwestorów zwrócone były na Wielką Brytanię, gdzie rząd premier T. May obronił się przed wotum nieufności.
Indeksy na Wall Street na plusie
Indeksy na Wall Street na plusie Foto: pixabay

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,59 proc., do 24.207,23 pkt.

S&P 500 wzrósł o 0,22 proc. i wyniósł 2.616,10 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,15 proc. do 7.034,69 pkt.

W USA trwa sezon wyników spółek

Środę swoje raporty opublikowały banki Goldman Sachs i Bank of America.

Akcje Goldman Sachs poszły w górę o ok. 8 proc. po tym, jak bank podał, że skorygowany zysk za akcję (EPS) wyniósł 6,04 USD za akcję w IV kw. 2018 r., poniżej oczekiwań na poziomie 4,30 USD. To była najlepsza sesja giełdowa dla tego banku od 10 lat.

Notowania Bank of America rosły o ok. 7 proc. w reakcji na wyższy o 7 centów od oczekiwań zysk za akcję za IV kwartał ubiegłego roku.

Walory funduszu inwestycyjnego BlackRock rosną o ok. 4,20 proc., mimo że EPS funduszu za IV kw. 2018 r. był gorszy od oczekiwań.

Notowania United Continental wzrosły o ponad 6 proc. po tym, jak spółka opublikowała lepsze od oczekiwań wyniki we wtorek.

Swoje wyniki za czwarty kwartał 2018 roku zaprezentowało na razie 6 proc. spółek indeksu S&P 500, spośród których 85 proc. wykazało się lepszymi od oczekiwań wynikami.

W czwartek swoje sprawozdania finansowe za ostatni kwartał 2018 r. przedstawią m.in. Morgan Stanley i Netflix.

Akcje First Data zwyżkowały o 19 proc., bowiem Fiserv ogłosił, że wykupi wszystkie akcje firmy zajmującej się technologią finansową. Wartość transakcji wyniesie 22 miliardy USD lub 22,74 USD za akcję. 

PAP, kw 

 

Zobacz więcej na temat: Giełda USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak