X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Lekki wzrost indeksów na GPW

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 17:47
Środowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na zielono. Indeks WIG 20 na koniec zyskał 0,2 procent.
Audio
  • O lekkich wzrostach indeksów na GPW mówi w radiowej Jedynce Piotr Jaromin, analityk XTB./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Środowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na zielono. Indeks WIG 20 na koniec zyskał 0,2 procent.
Środowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na zielono. Indeks WIG 20 na koniec zyskał 0,2 procent. Foto: shutterstock

 − Dziś inwestorzy nad Wisłą byli w mieszanych nastrojach, za to od duże lepiej było na globalnych rynkach - komentuje Piotr Jaromin, analityk XTB.

Jak opisuje, na Wall Street mieliśmy trzeci z rządu dzień wzrostów, dzięki czemu giełda odrobiła straty z początku miesiąca.

Tymczasem Rynki Wschodzące radzą sobie nie najlepiej i nasz parkiet, zaliczany również do tej kategorii, radzi sobie podobnie – mówi analityk.

W segmencie największych spółek liderem wzrostów były dziś spółki JSW i PZU.

Jak tłumaczy gość radiowej Jedynki, w przypadku tej ostatniej spółki powodem są lepsze od oczekiwań wyniki i zapowiedź wyższej dywidendy za 2018 r.

Wzrost cen akcji JSW podyktowany jest z kolei zapowiedzią wycofania się spółki z emisji akcji.

Jak dodaje analityk, po drugiej stronie znalazły się w środę spółki energetyczne, publikujące gorsze od oczekiwań wyniki oraz prognozy na przyszły rok.

Nasz złoty ma za sobą dobrą sesję – jest stabilny do euro, dolara jak i franka. Drożeje tylko funt brytyjski w oczekiwaniu na nadzieje na pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej po drugim referendum ws. brexitu.

I dziś funt kosztuje 5 złoty i 2 grosze, euro kosztuje 4 złote 29 groszy, dolar 3 złote i 80 groszy, frank szwajcarski 3 i 78 groszy.

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak