X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Spokojna reakcja Wall Street na decyzję i sygnały z Fed

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 08:10
Wall Street ze spokojem przyjął wyniki posiedzenia Fed, po którym pojawiły się sygnały, że do końca roku może nie być już kolejnych podwyżek stóp proc.
Wall Street ze spokojem przyjął wyniki posiedzenia Fed, po którym pojawiły się sygnały, że do końca roku może nie być już kolejnych podwyżek stóp proc.
Wall Street ze spokojem przyjął wyniki posiedzenia Fed, po którym pojawiły się sygnały, że do końca roku może nie być już kolejnych podwyżek stóp proc. Foto: pixabay

Wcześniej indeksy spadały, gdyż wracają obawy o spowolnienie po obniżeniu przez Fitch prognoz wzrostu PKB na świecie i po opublikowaniu raportu kwartalnego FedEx.

Główne indeksy lekko w dół

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował o 0,33 proc., do 25.801,12 pkt.; S&P 500 spadł 0,29 proc. i wyniósł 2.824,23 pkt.; Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,07 proc. do 7.728,97 pkt.

Osiem z jedenastu głównych sektorów S&P 500 było w ciągu dnia na minusie, a największe straty notowały spółki sektora opieki zdrowotnej.

Fed utrzymał stopy procentowe, nie podniesie ich w tym roku

Rezerwa Federalna utrzymała główną stopę procentową w przedziale 2,25-2,50 proc. Mediana prognoz członków Fed nie przewiduje podwyżek stóp proc. w 2019 r., natomiast w 2020 r. możliwa jest jedna podwyżka stóp proc. Fed podał też, że z końcem września zakończy redukcję sumy bilansowej.

Decyzja o stopach procentowych była zgodna z oczekiwaniami rynku i została podjęta jednomyślnie.
Fed deklaruje „cierpliwość” ws. stóp procentowych

W komunikacie Fed podtrzymano, że "Komitet będzie cierpliwy" ws. decyzji dotyczących zmian stóp procentowych, w zależności "jakie przyszłe zmiany zakresu docelowego dla stopy funduszy federalnych mogą być odpowiednie, aby wesprzeć gospodarkę".

W marcowej projekcji mediana prognoz członków Fed dotyczących liczby podwyżek stóp procentowych w 2019 r. spadła do zera wobec dwóch przewidywanych w grudniu. Z wykresu dot-plot wynika, że w 2020 r. Rada Prezesów oczekuje jednej podwyżki stóp procentowych.

Fed potwierdził, że wstrzymuje zacieśnianie ilościowe. Rezerwa zaprzestanie z końcem września redukcji sumy bilansowej, która rozpoczęła się w październiku 2017 r.

"Komitet zamierza spowolnić redukcję posiadanych obligacji poprzez zmniejszenie limitu miesięcznych umorzeń z obecnego poziomu od 30 mld USD do 15 mld USD począwszy od maja 2019 roku" - podał Fed w osobnym komunikacie.

"Średni poziom rezerw po zakończeniu przez FOMC redukcji posiadanych papierów wartościowych pod koniec września będzie prawdopodobnie nadal nieco powyżej poziomu rezerw koniecznych do skutecznego i efektywnego wdrażania polityki monetarnej" - dodano.

Fed ocenił w komunikacie, że „ogólna inflacja spadła, głównie ze względu na niższe ceny energii”, natomiast wzrost cen innych dóbr pozostaje w okolicach 2 proc.

Fed przewiduje mniejszy od wcześniejszych prognoz, wzrost PKB w USA

Z marcowych projekcji Fed wynika, że dynamika wzrostu gospodarcze w USA w 2019 r. spowolni do 2,1 proc. wobec 2,3 proc. zakładanych w grudniowej projekcji.

Akcje FedEx spadły w środę ponad 5 proc. po tym, jak CFO Alan Graf ostrzegł w raporcie kwartalnym, że spowolnienie w światowej gospodarce powoduje spadek przychodów firmy.

 

Na celnej wojnie chińsko-amerykańskiej spokój, ale przepychanka trwa nadal

Prezydent Donald Trump oświadczył w środę, że cła na chińskie produkty pozostaną do czasu, aż uzna, że Chiny wywiązują się z ewentualnego porozumienia ws. handlu. Trump stwierdził dzień wcześniej, że rozmowy handlowe USA z Chinami "idą bardzo, bardzo dobrze".

"Wall Street Journal" informuje, że oczekuje się, iż przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer i szef resortu finansów Steven Mnuchin udadzą się do Pekinu w tygodniu zaczynającym się 25 marca, by spotkać się z chińskim wicepremierem Liu He, który w następnym tygodniu ma złożyć wizytę w Waszyngtonie. "WSJ" powołuje się na anonimowych przedstawicieli administracji USA.

Natomiast agencja Bloomberg podała we wtorek, powołując się na dwa źródła, że amerykańscy negocjatorzy są zaniepokojeni tym, że strona chińska zaczyna się wycofywać ze swoich ustępstw ws. prawa własności intelektualnej, po tym jak Biały Dom nie potwierdził zniesienia ceł po podpisaniu porozumienia.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: Giełda USA stopy procentowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stopy proc. w USA bez zmian, członkowie Fed sygnalizują brak podwyżek w 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 21:59
Amerykańska Rezerwa Federalna utrzymała główną stopę procentową w przedziale 2,25-2,50 proc. - podano w komunikacie. Mediana prognoz członków Fed nie przewiduje podwyżek stóp proc. w 2019 r., natomiast w 2020 r. możliwa jest jedna podwyżka stóp proc.
rozwiń zwiń