X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Niewielki wzrost WIG20 na GPW

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 18:27
Pierwsza w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na zielono. Indeks WIG 20 na koniec zyskał 0,22 procent.
Audio
  • Kto i dlaczego zyskiwał a kto tracił na GPW, mówił w radiowej Jedynce Marcin Kiepas Tickmill./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Pierwsza w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na zielono. Indeks WIG 20 na koniec zyskał 0,22 procent.
Pierwsza w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na zielono. Indeks WIG 20 na koniec zyskał 0,22 procent.Foto: Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia

− Warszawska giełda w nowy tydzień po świętach weszła, jeżeli mierzyć to niewielkimi obrotami i równie niewielką zmiennością -  w dość spokojnych nastrojach...choć z większą przewagą spółek, które traciły na wartości - tłumaczy Marcin Kiepas analityk Tickmill.

Jak opisuje, gdy niewiele działo się na indeksach, więcej działań dotyczyło spółek – a tu inwestorzy pozbywali się akcji Getin Noble Banku, który poinformował o obniżeniu wyniku za IV kwartał, sprzedawano też akcji Ursusa po informacji o zamknięciu ubiegłego roku stratą 105 mln zł.

− Po drugiej stronie znalazły się zyskujące spółki – m.in. Groclin – wymienia Kiepas.

Jeśli chodzi o największe spółki, to dziś w Indeksie WIG 20 było - dużo spokojniej.

−Negatywnie wyróżniły się PGNiG i Dino Polska, pozytywnie JSW u CD Project i wszystko wskazuje na to, że w przypadku tej ostatniej spółki ceny jej akcji będą się kierować obecnie ku historycznym szczytom- opisuje analityk.

Złoty miał słabszy dzień

− Nasz złoty ma dziś za sobą słabszą sesję – gorsze od prognoz dane dotyczące sprzedaży detalicznej w naszym kraju podcięły skrzydeł złotemu, który osłabił się do euro jak i do dolara – mówił KIepas.

Pozytywnym sygnałem jest to, że złoty pozostaje nadal mocny do szwajcarskiego franka.

Euro kosztuje 4 złote 28 groszy, dolar 3,82 zł, frank szwajcarski 3 złote i 74 grosze.

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak