X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Firmy narzekają na braki kadrowe. Największy niedobór pracowników na południu Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 10:34
Spadające bezrobocie i dobra koniunktura gospodarcza sprawiają, że coraz bardziej brakuje rąk do pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła liczba firm, które narzekają na braki kadrowe.
Porównując dane z bieżącego roku, z danymi sprzed dwóch lat widoczny jest wzrost odsetek firm, które narzekają na brak pracowników.
Porównując dane z bieżącego roku, z danymi sprzed dwóch lat widoczny jest wzrost odsetek firm, które narzekają na brak pracowników.Foto: Pixabay

Na rynku pracy brakuje dostępnych kandydatów, ich oczekiwania finansowe są zbyt wysokie lub nie posiadają potrzebnego na danym stanowisku doświadczenia i to głównie z tych powodów polskie firmy mają trudności z obsadzaniem miejsc pracy nowymi pracownikami - wynika z raportu firmy ManpowerGroup.

Na południu najtrudniej o ludzi

W tym roku na brak dostępnych kandydatów narzeka 52 proc. pracodawców, podczas gdy dwa lata temu sygnalizowało to 36 proc. przedsiębiorstw. To problem, który najbardziej doskwiera firmom z południowej Polski, tam o niedoborze rąk do pracy mówi 58 proc. pracodawców.

Najmniej, bo 44 proc. firm, które z tego powodu nie mogą obsadzić stanowisk pracy jest zlokalizowanych na wschodzie Polski.

Firmy narzekają

Porównując dane z bieżącego roku, z danymi sprzed dwóch lat widoczny jest znaczny wzrost odsetek firm, które narzekają na brak dostępnych na rynku pracy kandydatów (z 36 proc. w 2016 roku do 52 proc. w 2018 roku) i ich zbyt wysokie oczekiwania finansowe (z 13 proc. do 18 proc.).

Odwrotny trend jest widoczny w przypadku czynników związanych z kompetencjami i doświadczeniem kandydatów. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zmniejszył się odsetek firm, które sygnalizują niewystarczające doświadczenie zawodowe kandydatów (z 16 proc. w 2016 roku do 12 proc. w 2018 roku) i brak potrzebnych tzw. kompetencji twardych (z 19 proc. do 8 proc.).

ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do jakiego poziomu spadło bezrobocie w październiku?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 10:53
Bezrobocie rejestrowane w październiku spadło do 6,6 proc., poinformował Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS: bezrobocie w październiku spadło do 6,6 proc. "Każda para rąk do pracy jest na wagę złota"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 13:52
Stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku 2017 r. spadła do 6,6 procent, poinformował Główny Urząd Statystyczny w piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS: pod koniec zeszłego roku spadła liczba wolnych miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 11:31
W końcu IV kwartału ubiegłego roku liczba wolnych miejsc pracy spadła kwartał do kwartału o 10,2 proc. do 117,8 tys. - podał GUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwiecień dobry dla rynku pracy. Spadło bezrobocie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 15:19
Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 6,3 procent wobec 6,6 procent w marcu - wynika z szacunków resortu rodziny i pracy.
rozwiń zwiń