X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rządy Pieniądza: rekordowe upały, rekordowa sprzedaż aut i rekordowa wycena Appla

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 11:51
Fala upałów i rekordowe tego lata zapotrzebowanie na energię elektryczną, które  apogeum osiągnęło w czwartek o godzinie 13 00 - to temat, który otworzył dyskusję na tematy ekonomiczne w PolskimRadiu 24. 
Audio
  • Gośćmi Patrycjusza Wyżgi w audycji Rządy Pieniądza na antenie PR 24 - byli Kamil Maliszewski z mBanku, Bartosz Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej. (Cz.1)
  • Gośćmi Patrycjusza Wyżgi w audycji Rządy Pieniądza na antenie PR 24 - byli: Kamil Maliszewski z mBanku, Bartosz Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej. (Cz. 2)

Gośćmi Patrycjusza Wyżgi byli: Kamil Maliszewski z mBanku, Bartosz Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej.

Niechciane OZE

Rozmawiano m.in. o tym - czy w kontekście obecnych upałów nasza krajowa sieć elektroenergetyczna jest bezpieczna oraz - czy Polska nie powinna w większym aniżeli dotąd stopniu postawić na odnawialne źródła energii (OZE).

Zwrócono uwagę, że obecne regulacje prawne nie sprzyjają OZE jak również inwestycjom w tej dziedzinie.

Mowa była także o tym, że gdyby tak wysokie jak obecnie temperatury utrzymały się w Polsce przez cały sierpień to nasza energetyka może mieć problem, bo - jak zgodnie komentowali rozmówcy - problemy w tej branży są rozwiązywane doraźnie.

Samochodowy rekord

Debata dotyczyła także rynku samochodowego. W pierwszym półroczu zarejestrowano w naszym kraju 273 tys. nowych aut - ponad 10 proc. więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Zauważono też rosnącą modę na auta typu SUV, których sprzedaje się obecnie więcej niż aut typu kompakt.

To, że zakupy dokonywane są w większości przez firmy potwierdza dobrą kondycję naszej gospodarki - podkreślano - ale rynek ten może zostać zahamowany w związku z zapowiedzią - co podała prasa - wprowadzenia obciążeń fiskalnych przy firmowych zakupach samochodów i ich eksploatacji.

Polska gospodarka nie poradzi sobie bez importu pracowników

Mówiono także o wyzwaniu - jakim jest narastający deficyt rąk do pracy, co może negatywnie odbić się na wzroście PKB kraju. Zastanawiano się nad sposobami pozyskiwania ludzi do pracy z zagranicy, bo Polska i tak stanie się krajem imigracji netto w perspektywie najbliższej dekady.

Komentowano również wiadomość, że amerykańska firma Apple osiągnęła wartość 1 bln dolarów (wycena giełdowa), co jest rekordem w historii światowej gospodarki.

Jak zauważono - to dwa razy więcej niż wartość całej polskiej gospodarki w ubiegłym roku.

Patrycjusz Wyżga, ak, NRG 


 
  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żeby prąd zawsze płynął. Rynek mocy ma uchronić nas przed black-outem

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 10:28
Jak powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Henryk Baranowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej - rynek mocy pozwoli uniknąć black-outu, czyli utraty zasilania na dużym obszarze, obejmującym wiele milionów ludzi.
rozwiń zwiń