17 sierpnia 1991 r. Tego dnia wysłano w Polsce pierwszy e-mail

2018-10-22, 13:03

17 sierpnia 1991 r. Tego dnia wysłano w Polsce pierwszy e-mail
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pixabay

W październiku obchodzimy Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Towarzyszą mu konferencje i warsztaty, które mają za zadanie podnieść świadomość społeczeństwa na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. 17 sierpnia 1991 roku to data, którą uważa się za początek ery Internetu w Polsce.

Posłuchaj

O cyberbezpieczeństwie i początkach Internetu w Polsce mówili w radiowej jedynce goście Tomasza Matusiaka.
+
Dodaj do playlisty

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa odbywa sie we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Każdy tydzień października opatrzony jest przewodnim hasłem.

Początek Internetu w Polsce

"W tym roku to: cyberhigiena, edukacja, cyber scams oraz nowoczesne technologie" - mówiła w radiowej Jedynce Magdalena Górnisiewicz z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Jak zaznaczyła - kampania ma pokazać wszystkie inicjatywy i działania, w państwach członkowskich Unii Europejskiej. NASK zgłosił ich 39.

17 sierpnia 1991 roku to data, którą uważa się za początek ery Internetu w Polsce. Tego dnia został wysłany pierwszy e-mail z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego do Kopenhagi. 

- To Państwowy Instytut badawczy NASK wprowadzał Internet w naszym kraju - przypomniał Krzysztof Silicki, dyrektor instytutu.

Społeczny aspekt Sieci

Jutro w Warszawie rusza dwudniowa konferencja SECURE 2018. Wydarzenie, ma swoje stałe miejsce w kalendarzu najważniejszych imprez związanych z tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego. Skierowana jest ona do specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - podkreślił dyrektor NASK

Konferencja SECURE jest organizowana po raz 22. Uczestnicy obok zagadnień technicznych wymieniają się również wiedzą i doświadczeniami, związanymi ze społecznym aspektem Internetu.

Kampania "Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa" organizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce wydarzenie koordynuje Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

 

 


 

Polecane

Wróć do strony głównej