X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bardzo Ważny Projekt: Polska się starzeje. W 2060 r. na jednego emeryta będą pracowały tylko 2 osoby

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 16:20
Zdaniem prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń Jana Grzegorza Prądzyńskiego, z którym na antenie radiowej Trójki w audycji Bardzo Ważny Projekt rozmawiał Arkadiusz Ekiert - obecność Izby na Kongresie 590, ma na celu współpracę z twórcami Pracowniczych Programów Kapitałowych, czyli uczestniczenie "w wielkiej reformie, która zacznie się w przyszłym roku".
Audio
  • Podczas Kongresu 590 z prezesem Polskiej Izby Ubezpieczeń Janem Grzegorzem Prądzyńskim o Pracowniczych Planach Kapitałowych - na antenie radiowej Trójki rozmawiał Arkadiusz Ekiert.
Polskie społeczeństwo należy do grupy najszybciej starzejących się w Europie.
Polskie społeczeństwo należy do grupy najszybciej starzejących się w Europie.Foto: Pixabay

Zdaniem rozmówcy polscy ubezpieczyciele mają swoje miejsce w tym programie, czyli reformie polegającej na długoterminowym oszczędzaniu przez Polaków, co będzie miało - dodał - duże znaczenie dla gospodarki i dla każdego obywatela.

Dopracowany projekt

Według badania przeprowadzonego przez PIU - mówił gość - ponad 2/3 ankietowanych popiera tę reformę z czego 91 proc. zapytanych "dlaczego?" - odpowiedziało, że jest dla nich najważniejsze, że gromadzone środki będą środkami prywatnymi, co gwarantuje ustawa.

Według prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń, po licznych konsultacjach projekt jest bardzo dobrze dopracowany, a do jego wprowadzenia skłania m.in. fakt, że polskie społeczeństwo się starzeje i zmienia się jego struktura demograficzna.

Polska się starzeje

Jak dodał - jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie. W 2013 roku na jednego emeryta pracowało 5 osób, w 2020 r. będą to 4 osoby, a w 2060 r. 2, co pokazuje skalę problemu, z którym musimy się zmierzyć.

Arkadiusz Ekiert ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czym są Pracownicze Programy Kapitałowe?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 10:46
Na początku przyszłego roku mają ruszyć Pracownicze Programy Kapitałowe. Propozycja rządu zakłada, że na dodatkowe oszczędności emerytalne zrzucą się pracownicy, pracodawcy oraz państwo. O propozycjach, które trafiły właśnie do konsultacji społecznych rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza Kamil Maliszewski (mBank), dr Maciej Bukowski (Wise Europa), Agnieszka Durlik (KIG) i Bogdan Grzybowski (Rada Nadzorcza ZUS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzięki PPK więcej pieniędzy w kieszeni emeryta

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 20:21
O polepszającej się kondycji Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz o celach pracowniczych Planów Kapitałowych, mówiła m.in. w audycji „Bardzo Ważny Projekt” radiowej trójki Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywność zawodowa seniorów - wizje i rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:50
Seniorów w Polsce i Europie będzie coraz więcej. I coraz częściej trzeba będzie się liczyć z ich wymaganiami. Aby wszelkie kierowane do seniorów programy zakończyły się powodzeniem potrzebna jest ich aktywność, w tym aktywność zawodowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować się do życia na emeryturze?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:38
Po przejściu na emeryturę niektórzy czują ulgę, inni nie wiedzą, co dalej robić. W audycji podpowiadamy, jak poradzić sobie w nowej rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak aktywizować starszych pracowników? Debata Polskiego Radia 24

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 19:05
O sposobach aktywizacji starszych pracowników i polityce senioralnej na antenie Polskiego Radia 24 dyskutowali: prof. Irena Kotowska (SGH), prof. Józefina Hrynkiewicz (UW) Marzena Rudnicka (prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej) i Justyna Pawlak (zastępca dyr. Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w MRPiPS).  
rozwiń zwiń