X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Rządy Pieniądza". Wigilia 2018. Drożej niż przed rokiem, ale wzrost cen umiarkowany

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 10:01
Gośćmi Sylwii Zadrożnej w Polskim Radiu 24 byli: Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, Mariusz Adamiak z PKO BP oraz ekonomista Cezary Mech, były minister finansów.
Audio
  • Gośćmi Sylwii Zadrożnej w Polskim Radiu 24 w audycji "Rządy Pieniądza" byli: Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, Mariusz Adamiak z PKO BP oraz ekonomista Cezary Mech, były minister finansów. (Cz.1)
  • Gośćmi Sylwii Zadrożnej w Polskim Radiu 24 w audycji "Rządy Pieniądza" byli: Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, Mariusz Adamiak z PKO BP oraz ekonomista Cezary Mech, były minister finansów. (Cz.2)
Barszcz z uszkami to tradycyjna potrawa wigilijna.
Barszcz z uszkami to tradycyjna potrawa wigilijna. Foto: Pixabay

Debatę rozpoczęto od kosztów tegorocznej wigilijnej kolacji dla 4 osób.

Z badania "Rzeczpospolitej" wynika, że w tym roku wyniosą one około 100 złotych (same składniki, bez półproduktów i dań gotowych), czyli o nieco ponad 4 proc. więcej niż przed rokiem.

Zdaniem Andrzeja Sadowskiego - Wigilia kosztuje jednak sporo więcej, ponieważ trzeba również doliczyć nasz czas pracy niezbędny do przygotowania kolacji, a nie tylko liczyć ceny składników. "Nasza praca według urzędowego cennika też jest droższa" - podkreślił gość.

Mariusz Adamiak zauważył, że ceny "rosną bardziej niż umiarkowanie" i jest szansa, że wzrost cen koszyka konsumpcyjnego w tym roku "będzie niewiele powyżej 1 procenta", choć na początku roku spodziewano się wyższego ogólnego wzrostu cen.

Jak zauważył Cezary Mech - jeśli chodzi o trend - to np. w wypadku kosztów świątecznych prezentów dziś wydajemy ponad 2 razy niż 10 lat temu, natomiast jeżeli chodzi o koszty Wigilii przeznaczamy na nie 50 proc. więcej, co nie wynika ze wzrostu cen, ale z poprawy sytuacji materialnej Polaków - choć wyliczenia różnych instytucji są w tym wypadku często rozbieżne.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak