X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Inwestycyjne przyspieszenie na kolei. Pendolino wreszcie z Internetem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 10:20
Przyszłoroczne inwestycje na kolei to remonty kilku dużych linii, inwestycje w tabor i nowe połączenia. Spółka PKP Intercity zapowiedziała, że w przyszłym roku starsze wagony będą stopniowo wymieniane na nowsze. W ramach Krajowego Programu Kolejowego przewoźnik zmodernizuje tabor.
Audio
  • Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk zapowiada przyszłoroczne inwestycje na kolei, których efekty odczują między innymi mieszkańcy północnej Polski. (IAR)
  • Mirosław Skubiszyński z Polskich Linii Kolejowych mówi, że w związku z inwestycjami na kolei w 2019 r. pasażerowie będą musieli się liczyć z utrudnieniami na niektórych odcinkach. (IAR)
W przyszłym roku na torach pojawią się wreszcie pociągi pendolino z bezprzewodowym internetem.
W przyszłym roku na torach pojawią się wreszcie pociągi pendolino z bezprzewodowym internetem.Foto: Wojciech Wrzesien./shutterstock.com

Prezes spółki Marek Chraniuk zapowiedział, że efekty tego programu odczują między innymi mieszkańcy północnej Polski. Chodzi między innymi o trasę ze Szczecina do Białegostoku przez Trójmiasto i Olsztyn. Prezes Chraniuk przyznał, że wagony, które teraz wożą pasażerów, są wysłużone. Dlatego od nowego rozkładu będą cyklicznie wprowadzone nowe składy.

Inwestycje, inwestycje  

Przyszły rok to także inwestycje na liniach kolejowych. PKP PLK zapowiada kontynuację kilku dużych remontów. Jak mówi Mirosław Skubiszyński z Polskich Linii Kolejowych, pasażerowie nadal będą musieli się liczyć z utrudnieniami na tych odcinkach. Chodzi o trasy z Warszawy do Białegostoku, Lublina i Poznania.

Prace remontowe będą też prowadzone na odcinku z Krakowa do Zakopanego. Jednak w czasie ferii i wakacji ruch na tej trasie zostanie czasowo przywrócony.

Prace będą prowadzone także na krakowskim węźle kolejowym, na Centralnej Magistrali Kolejowej oraz na linii radomskiej.

Pendolino z Internetem

W 2019 roku na torach pojawią się też pociągi pendolino z bezprzewodowym Internetem. Pierwszy, próbny przejazd zaplanowano na dziś.

Większość inwestycji kolejowych uzyskała dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A. Bittel: Krajowy Program Kolejowy jest zaawansowany w 60 procentach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:25
Krajowy Program Kolejowy (KPK), wart ponad 66 mld zł, obowiązuje do 2023 r. - powiedział wiceminister ds. kolei Andrzej Bittel. Zaznaczył, że wartość prac zrealizowanych i będących w trakcie realizacji w ramach programu to 38,5 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe rozjazdy to szybsza i bezpieczniejsza podróż

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 12:20
Program budowy nowych rozjazdów kolejowych poprawi bezpieczeństwo na kolei - powiedział w Szczecinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W stolicy Pomorza Zachodniego podpisano umowę na dofinansowanie z UE wymiany rozjazdów kolejowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od niedzieli nowy rozkład PKP. Kolejarze zapewniają: nie ma żadnych problemów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 11:00
W niedzielę, 9 grudnia zmienił się rozkład jazdy pociągów. - Na trasy wyjechało do tej pory ponad tysiąc pociągów i nie odnotowano żadnych problemów - informuje rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwieciński: jeszcze w tym roku umowy o dofinansowanie unijne za kilka mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 16:49
Jeszcze w tym roku podpisane zostaną umowy o dofinansowanie unijne projektów infrastrukturalnych i transportowych w wysokości kilku miliardów złotych - poinformował we wtorek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, cytowany w komunikacie.
rozwiń zwiń