X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister środowiska: zainteresowanie dopłatami na wymianę pieców i ocieplenie domów "ogromne"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 09:20
Na początku stycznia rozpoczną się wypłaty dotacji na wymianę pieców i termomodernizację domów. Dofinansowanie można uzyskać w ramach programu "Czyste Powietrze", który jest sposobem walki ze smogiem.
Audio
  • Min. środowiska Henryk Kowalczyk mówi o budżecie programu "Czyste Powietrze". (IAR)
Budżet programu Czyste Powietrze wynosi około 103 mld zł.
Budżet programu "Czyste Powietrze" wynosi około 103 mld zł.Foto: Pixabay

Jak mówił minister środowiska Henryk Kowalczyk zainteresowanie dotacjami na wymianę przestarzałych źródeł ciepła i termomodernizację domów jest ogromne. "Do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej do połowy grudnia wpłynęło ponad 16 tys. wniosków", podsumował minister. Właściciele domów, których dochody są najniższe mogą otrzymać nawet 90 proc. dotacji.

Ulga podatkowa zamiast pieniędzy

Henryk Kowalczyk powiedział, że środków wystarczy dla wszystkich beneficjentów programu. "Rozpisane są na wiele lat i będą pochodziły z różnych źródeł", zapewnił. "Między innymi teraz pojawiły się środki w formie ulgi podatkowej, ponieważ od 1 stycznia część wydatków bezpośrednich dotacyjnych zostanie zamieniona na ulgę podatkową", poinformował Henryk Kowalczyk.

Unia dołoży pieniędzy

Budżet programu "Czyste Powietrze" wynosi około 103 mld zł. Jak dodał Kowalczyk, od 2021 r. realizacja przedsięwzięcia będzie wspierana środkami unijnymi.
Za sprawą programu "Czyste Powietrze" emisja pyłów z sektora gospodarstw domowych w ciągu dziesięciu lat ma zmniejszyć się o połowę. Obecnie stanowi ona około 14 proc.zanieczyszczonego powietrza.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak