X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Energetyka prosumencka. "To się opłaca"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 10:09
Głównym filarem programu "Energia plus" będzie energetyka prosumencka, rozporoszona - powiedziała w Radiu Kraków minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Min. przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zapewnia, że samorządom i przedsiębiorcom będzie opłacało się stawiać panele  fotowoltaiczne na budynkach i w ich sąsiedztwie.
Min. przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zapewnia, że samorządom i przedsiębiorcom będzie opłacało się stawiać panele fotowoltaiczne na budynkach i w ich sąsiedztwie.Foto: Pixabay

Minister podkreślała, że "rok 2019 to będzie rok prosumentów". "To będzie ten model, który będziemy się starać, razem z Porozumieniem, mocno promować" - mówiła.

Na energetyce prosumenckiej można zarobić

Dodała, że głównym filarem programu "Energia plus", który niedługo zostanie ogłoszony, będzie "energetyka rozproszona, energetyka prosumencka". Zaznaczyła, że musi powstać "możliwość postawienia własnego źródła energii odnawialnej i wprowadzenia nadmiaru tej energii do sieci".

"To się opłaca, bo mamy tanie ogrzewanie domu czy wody w mieszkaniu, a dodatkowo możemy na tym trochę zarobić, oddając nadmiar energii do sieci" - mówiła.

Przygotowanie programu będzie polegać na "niezbędnych zmianach legislacyjnych" oraz wprowadzeniu "instrumentów finansowych, które sprawią, że Polakom będzie się opłacało produkować prąd na własne potrzeby". To jest, mówiła, "najlepszy sposób ograniczenia kosztów energii elektrycznej".

Odnawialne źródła energii na masowa skalę

"Samorządom i przedsiębiorcom będzie opłacało się stawiać farmy fotowoltaiczne na budynkach i w ich sąsiedztwie, bo to jest dzisiaj bardzo niskokosztowe" - mówiła Emilewicz. Musi być przede wszystkim stworzona możliwość "przypinania się takich indywidualnych instalacji do sieci".

Program "Energia plus" zapowiedział podczas grudniowej konwencji PiS wicepremier Jarosław Gowin. "We współpracy z uczelniami rozpoczniemy masową budowę odnawialnych źródeł energii, przede wszystkim dla 5 mln gospodarstw domowych" - mówił. Założenia programu mają być zaprezentowane na konwencji w styczniu 2019 r. w Krakowie.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

URE: to, co się dzieje z cenami energii, to przekroczenie zasad etycznego obrotu

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 14:00
To, co się obecnie dzieje z cenami energii, to przekroczenie zasad etycznego obrotu, zasad etycznego handlu - ocenił w piątek prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando, pytany przez dziennikarzy o wzrost cen energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: nie będzie podwyżek cen energii

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 16:39
Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że nie będzie podwyżek cen energii - ani dla konsumentów indywidualnych, ani dla samorządów i firm. Będzie obniżenie akcyzy na prąd oraz redukcja tak zwanej opłaty przejściowej o mniej więcej 95 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gospodarka 24" o cenach prądu. "Polski miks energetyczny nie pasuje do współczesnych czasów"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 11:30
W Polskim Radiu 24, w audycji podsumowującej gospodarcze wydarzenia tygodnia, gośćmi Sylwii Zadrożnej byli: Adam Czerniak ekonomista Polityki Insight i wykładowca w Szkole Głównej Handlowej, Marek Kłoczko wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej i ekonomista Marek Zuber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: nie będzie podwyżek prądu w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 19:20
- Dziś w sprawie cen prądu, najgłośniej krzyczą ci, którzy są odpowiedzialni za złe negocjacje z UE, czyli Platforma Obywatelska - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gościem Debaty Dnia był również Michał Płociński z Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń