X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Giełda służy nie tylko graczom

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 07:20
Kto i na jakich zasadach może inwestować na giełdzie - w radiowej Jedynce przypomniał Rafał Sadoch analityk DM mBanku.
Audio
  • Kto i na jakich zasadach może inwestować na gięłdzie? O tym w radiowej Jedynce mówił analityk DM mBanku Rafał Sadoch. (Justyna Golonko)
GPW (12 06 2019)
GPW (12 06 2019)Foto: shutterstock

Jak mówił ekspert - na giełdzie może inwestować każdy. Inwestor giełdowy - dodał - to osoba, która posiada określony kapitał i przy danym ryzyku jest skłonna do tego, aby zainwestować swoje środki w celu osiągnięcia materialnych korzyści.

Pierwszy krok


Pierwszym krokiem, jeśli chcemy stać się graczem giełdowym, jest założenie rachunku maklerskiego w domu maklerskim czy w banku. By ruszyć na giełdę - mówił ekspert - wcale nie trzeba mieć dużego kapitału.

Jak przypomniał Rafał Sadoch - Giełda Papierów Wartościowych to nie tylko miejsce służące grze giełdowej dla inwestorów indywidualnych, ale również miejsce, gdzie firmy szukają kapitału dla swojej działalności i rozwoju.

Można zarobić, można stracić 

Zdaniem eksperta - trzeba mieć świadomość, że na giełdzie można stracić a nie tylko zarobić. Jeśli trafi się w zły czas i będziemy mieli do czynienia z rynkiem niedźwiedzia to nasz kapitał może w znacznym stopniu zostać uszczuplony. Radził, że środki inwestowane na rynku kapitałowym "absolutnie nie mogą być niezbędne do bieżącego funkcjonowania". 

Niestety w zeszłym roku spółek, które "dały zarobić" było jak na lekarstwo. Z blisko 440 notowanych na GPW tylko około 80 zakończyło 2018 rok na plusie. 

Justyna Golonko, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak