X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Żywność fundamentem polskiego eksportu. Wyzwaniem będzie Brexit

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 15:30
Wiele wskazuje, że wartość ubiegłorocznego eksportu produktów rolno-spożywczych z Polski będzie większa niż w roku 2017. Co warte podkreślenia ten dobry wynik zostanie osiągnięty mimo trudnej sytuacji na rynkach zagranicznych spowodowanej rosyjskim embargiem i występowaniem Afrykańskiego Pomoru Świń.
Audio
  • W radiowej Jedynce Grzegorz Rykaczewski - analityk sektora rolno-spożywczego w Santander Bank Polska mówił o dobrych wynikach polskich eksporterów żywności i zagrożeniach dla branży związanych z Brexitem. (Dariusz Kwiatkowski)
Przed polskimi eksporterami żywności w związku z Brexitem stanie w tym roku wiele wyzwań.
Przed polskimi eksporterami żywności w związku z Brexitem stanie w tym roku wiele wyzwań.Foto: Pixabay

Dane dotyczące trzech kwartałów potwierdzają wcześniejsze oczekiwania i prognozy - podkreślał w radiowej Jedynce Grzegorz Rykaczewski - analityk sektora rolno-spożywczego w Santander Bank Polska.

Mimo tego spadku dynamiki wzrostu - rekord zostanie osiągnięty a w ubiegłym roku przez dłuższy czas kurs złotego również sprzyjał eksportowi naszej żywności. 

Ekonomiści Banku Santander oczekują, że obecnie złoty może zacząć tracić do euro i dopiero w dalszej części roku krajowa waluta będzie powoli odrabiać straty.

Początek roku może okazać się wyzwaniem również z powodu niepewności związanej z Brexitem.

- Polska może być trzecim krajem najmocniej dotkniętym w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy - ostrzegł ekspert.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: rolnictwo żywność eksport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksport polskiej żywności pod większym nadzorem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 16:55
Spełnienie wymagań importowych państw spoza UE dotyczących bezpieczeństwa fitosanitarnego towarów pochodzenia roślinnego - taki jest cel noweli ustawy o ochronie roślin, której projekt przyjęła we wtorek Rada Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tym roku eksport polskiej żywności może osiągnąć rekordową wartość nawet 30 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 17:44
W tym roku wartość zagranicznej sprzedaży żywności może zbliżyć się do 30 mld euro - ocenił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy żywność może poprawić bilans polskiego handlu zagranicznego?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 15:14
O ujemnym bilansie handlu zagranicznego – co jest tego przyczyną i czy rosnący eksport polskiej żywności może go poprawić, zastanawiali się m.in. w Polskim Radiu 24 goście audycji Rządy Pieniądza: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, dr. Cezary Mech, b. wiceminister finansów oraz Roman Przasnyski z Gerda Brokers.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Min. rolnictwa: mamy więcej żywności niż możemy zjeść

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 10:15
Jesteśmy jedynym krajem w Europie, który ma chińską zgodę na eksport mięsa drobiowego - przypomniał minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń