X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pakiet Mobilności bez polskiej zgody

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 16:30
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że Polska może zaskarżyć Pakiet Mobilności do Trybunału Sprawiedliwości. Pakiet przyjęty przez Radę Europejską reguluje między innymi czas pracy i wypoczynku kierowców.
Audio
  • Sejmowa Komisja Infrastruktury wysłuchała informacji ministra Andrzej Adamczyka, który wyjaśniał strategię podczas negocjacji w sprawie Pakietu Mobilności. Argumentował, że strona polska nie mogła się zgodzić na jego zapisy (IAR)
Polska branża przewozowa obawia się zmiany przepisów o pracownikach delegowanych.
Polska branża przewozowa obawia się zmiany przepisów o pracownikach delegowanych.Foto: Pixabay

Pakiet Mobilności ogranicza też tak zwany kabotaż, czyli przewozy w całości wykonywane poza krajem, w którym jest siedziba firmy transportowej.

Polska nie mogła się zgodzić 

Sejmowa Komisja Infrastruktury wysłuchała informacji ministra Andrzej Adamczyka na ten temat. Szef resortu wyjaśniał między innymi strategię podczas negocjacji w sprawie Pakietu.

Podkreślił, że strona polska nie mogła się zgodzić na jego zapisy. Minister argumentował, że gdyby strona polska negocjowała niektóre punkty, nie mogłaby potem zaskarżyć Pakietu do Trybunału Sprawiedliwości. 

Groźba bankructwa

Międzynarodowi przewoźnicy z kilku europejskich krajów wzywają do odrzucenia Pakietu Mobilności. Argumentują, że doprowadzi on do bankructwa wielu firm transportowych.

Pod apelem podpisali się między innymi przewoźnicy z Polski, Bułgarii, Chorwacji, Litwy i Rumunii.

Obecnie Pakietem zajmują się komisje Parlamentu Europejskiego.

IAR, ak, NRG 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert o budowie dróg: problemem brak rąk do pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:31
Rozbudowa sieci dróg, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz modernizacja zarówno taboru, jak i linii kolejowych. To priorytety Ministerstwa Infrastruktury przedstawione na konferencji podsumowującej 3 lata działania resortu kierowanego przez Andrzeja Adamczyka. W Polskim Radiu komentarz Adriana Furgalskiego (Zespół Doradców Gospodarczych TOR).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europosłowie przeciw złym dla Polski propozycjom ws. transportu. Minister: to nie koniec batalii

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:00
Europosłowie z komisji transportu odrzucili niekorzystne dla polskich firm przewozowych przepisy, dotyczące transportu międzynarodowego. Dotyczyły one objęcia przewozów w Unii restrykcyjnymi regulacjami o delegowaniu pracowników. Z decyzji zadowolony jest minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który jednak zwraca uwagę, że to nie koniec walki w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niekorzystne przepisy ws. transportu w UE odrzucone, ale walka trwa dalej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 17:41
Odrzucenie przez Parlament Europejski niekorzystnych dla Polski przepisów dotyczących zaostrzenia zasad w transporcie międzynarodowym w Unii Europejskiej nie kończy prac nad regulacjami i tym samym batalii o ochronę interesów naszych firm przewozowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przełom w sprawie polskich firm transportowych. Czy to koniec batalii?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 14:51
- Myślę, że to nie jest koniec batalii o transport. Dlatego, że myśmy weszli na ten rynek dość przebojowo. Jesteśmy bardziej przedsiębiorczy niż firmy ze starych państw Unii. A poza tym jesteśmy konkurencyjni cenowo – powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Katarzyna Żurkowska ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń