X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

E-faktury. Oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 08:01
Europa upowszechnia e-faktury. Od połowy kwietnia tego roku szykują się spore zmiany w związku z unijną dyrektywą dotyczącą tych elektronicznych dokumentów.
Audio
  • Justyna Golonko rozmawiała na antenie radiowej Jedynki z Przemysławem Pruszyńskim, doradcą podatkowym i ekspertem Lewiatana, na temat e-faktur.
Pakiet Przyjazne Prawo ma być propozycją dla przedsiębiorców, po Konstytucji dla Biznesu i 100 zmian dla firm.
Pakiet Przyjazne Prawo ma być propozycją dla przedsiębiorców, po "Konstytucji dla Biznesu" i "100 zmian dla firm". Foto: shutterstock

Jak wyjaśniał w radiowej Jedynce w rozmowie z Justyną Golonko - Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy i ekspert Lewiatana - dyrektywa wprowadza obowiązek elektronicznego fakturowania w zamówieniach publicznych.

Ma to polegać na tym, że wykonawca jakiejś usługi lub dostawca towaru w ramach zamówienia publicznego, zobowiązany będzie przesłać do zamawiającego fakturę w formacie elektronicznym.

Jak wyjaśniał ekspert - umożliwi to automatyczne rozliczenie takiej faktury, która zostanie od razu zaksięgowana i rozliczona w systemach stron transakcji.

Dodał, że polscy przedsiębiorcy już teraz coraz chętniej korzystają z e-faktur - ponieważ jest to oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska.

Justyna Golonko, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak