X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Emerytury dla matek z czwórką dzieci już od marca

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 07:51
Sejm przyjął ustawę o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym, czyli o tzw. emeryturze matczynej. Świadczenie to może dotyczyć w Polsce około 80 tys. osób.
Audio
  • W radiowej Jedynce Antoni Kolek z Instytutu Senioralnego - mówił o uchwalonej niedawno przez sejm ustawie o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym, czyli tzw. emeryturze matczynej. (Aleksandra Tycner)
Rodzicielskie świadczenie uzupełniające może dotyczyć w Polsce około 80 tys. osób.
Rodzicielskie świadczenie uzupełniające może dotyczyć w Polsce około 80 tys. osób.Foto: Pixabay

Jak powiedział w radiowej Jedynce Antoni Kolek z Instytutu Senioralnego - chodzi o wsparcie dla osób, głównie kobiet, które urodziły i wychowały czwórkę albo więcej dzieci i osiągnęły wiek emerytalny. Mogą one ubiegać się o najniższą emeryturę, która od marca tego roku wynosi 1100 złotych.

Jak mówił ekspert, to że kobieta urodziła i wychowała więcej niż czwórkę dzieci nie wpłynie na wysokość emerytury matczynej.

Dodał, że świadczenie to ma "charakter zaopatrzeniowy", czyli nie trzeba przepracować w życiu ani jednego dnia.

Natomiast osoba, która pracowała w systemie powszechnym i urodziła czwórkę dzieci, będzie mieć prawo do świadczenia emerytalnego o minimalnej wysokości.

Aleksandra Tycner, ak, NRG 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile w Polsce kosztuje ciąża i poród?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 14:20
Jak wynika z raportu „Ile kosztuje dziecko w Polsce?” przygotowanego przez platformę MAM na podstawie wyników badania przeprowadzonego przez SW Research, okres ciąży to dla statystycznej polskiej rodziny koszt średnio 2100 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządy Pieniądza". Emerytalne dylematy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 09:40
Gośćmi audycji Rządy Pieniądza, z którymi rozmawiała na antenie Polskiego Radia 24 Anna Grabowska, byli Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Tomasz Kaczor z Prevision PL oraz Arkadiusz Pączka, Pracodawcy RP.
rozwiń zwiń