X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Skandal z wołowiną. Odbudowa wizerunku może sporo kosztować

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 12:18
Bulwersujacy reportaż o uboju chorych krów w rzeźni w Ostrowi Mazowieckiej odbił się echem nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Komisarz UE ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa żywności wysłała w tej sprawie do Polski komisję inspektorów.
Audio
  • O mięsnym skandalu, w wyniku którego z nielegalnego uboju polska wołowina trafiła do ponad 10 państw UE oraz do ok. 20 punktów w naszym kraju - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Dziś grupa inspektorów Komisji Europejskiej rozpoczyna pięciodniową kontrolę polskich ubojni.
Dziś grupa inspektorów Komisji Europejskiej rozpoczyna pięciodniową kontrolę polskich ubojni.Foto: shutterstock.com

Mięso z nielegalnego uboju trafiło do ponad 10 państw UE oraz do ok. 20 punktów w Polsce. W sumie chodzi o 9,5 tony wołowiny z czego niemal 3 tony trafiły za granicę.

Będzie zmiana przepisów

- Zakład w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadził ubój nielegalnie, bez nadzoru inspekcji weterynaryjnej - przypomniał w radiowej Jedynce Paweł Niemczuk główny lekarz weterynarii.

Po skandalu z wołowiną szef resortu rolnictwa zapowiada zmiany w przepisach o bezpieczeństwie żywności. Szczególnie chodzi o ustawę dotyczącą inspekcji weterynaryjnej - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

- W materiale telewizyjnym pokazano zwierzęta kontuzjowane - zauważył Jerzy Wierzbicki z Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.

Odbudować wizerunek

Echo skandalu z polskim mięsem, może się jeszcze długo odbijać, a odbudowanie wizerunku pochłonie dużo czasu i pieniędzy.

Dzisiaj do Polski przyjechała w tej sprawie grupa inspektorów Komisji Europejskiej. Minister rolnictwa zadeklarował otwartą współpracę z unijną inspekcją.

Jeśli kraje UE chciałyby zamknąć granice dla polskiej wołowiny, oznaczałoby to ogromne straty. Szacuje się, że około 80 proc. tej produkcji trafia na eksport.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

 

 


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz o nielegalnym uboju: ważna szybka reakcja

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 11:02
Minister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że jeżeli potwierdzą się informacje o uboju i przerabianiu na mięso chorych i padłych krów, polski rynek wołowiny poniesie straty.
rozwiń zwiń