X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Koncentracja branży mleczarskiej ma pomóc w walce z konkurencją ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 12:10
Eksport mleka i produktów mleczarskich w 2018 roku będzie prawdopodobnie na poziomie roku poprzedniego, który był rekordowy. Wówczas wartość eksportu tej branży wyniosła blisko 2,2 mld euro.
Audio
  • W radiowej Jedynce Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, z którym rozmawiał Dariusz Kwiatkowski - mówił o kondycji polskiego sektora mleczarskiego.
Polski sektor mleczarski ma bardzo dobre wyniki w produkcji i w eksporcie.
Polski sektor mleczarski ma bardzo dobre wyniki w produkcji i w eksporcie.Foto: Pixabay

- Polski sektor mleczarski osiąga bardzo dobre wyniki w produkcji i eksporcie. Ale za wschodnią granicą, rośnie nam mocna konkurencja - wyjaśniał w radiowej Jedynce Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, z którym rozmawiał Dariusz Kwiatkowski.

- Dalsza koncentracja produkcji w Polsce może pomóc w walce z konkurencją ze wschodu i utrzymaniu wysokiej pozycji polskiego mleczarstwa na europejskim i światowym rynku, jednak na polskim rynku ciągle będzie też miejsce dla mniejszych przetwórni mleka - ocenił Waldemar Broś.

Poza wchłanianiem firm małych przez duże istnieją i inne rozwiązania, pozwalające na efektywną współpracę. Na przykład wspólny handel, a nawet zlecenie przez firmę małą tej większej, produkcji mleka spożywczego, aby móc specjalizować się w innym jeszcze asortymencie i obniżać koszty.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak