X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prosta Spółka Akcyjna: ma być szybko i prosto

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 18:40
Gościem audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce, był Mariusz Haładyj - ostatni raz w roli wiceministra technologii i przedsiebiorczości - bowiem został dziś powołany przez premiera na stanowisko szefa Prokuratorii Generalnej. 
Audio
  • W radiowej Trójce w audycji "Bardzo Ważny Projekt" Mariusz Haładyj - wiceminister technologii i przedsiębiorczości, wyjaśniał czym ma być Prosta Spółka akcyjna. (Arkadiusz Ekiert)
Prosta Spółka akcyjna to projekt skierowany głównie w stronę startupów.
Prosta Spółka akcyjna to projekt skierowany głównie w stronę startupów.Foto: Pixabay

Gość wyjaśniał czym ma być Prosta Spółka Akcyjna - której projekt przyjęła dziś Rada Ministrów. Jak mówił Mariusz Haładyj - chodzi o to, aby taką spółkę można było założyć szybko i w prosty sposób a także w ten sam sposób móc ją zlikwidować. Głównie miałoby to dotyczyć podmiotów, które na starcie nie posiadają dużego kapitału - np. startupów.

Do założenia takiej spółki wystarczy 1 złoty. Chodzi również o to - mówił gość - aby polskim inwestorom było łatwiej utrzymać kontrolę nad taką spółką.

Prosta Spółka Akcyjna ma być z założenia prostsza i tańsza w prowadzeniu od tradycyjnej spółki akcyjnej. Najprawdopodobniej spółki takie, po przeprowadzeniu całego procesu legislacyjnego, zaczną działać od marca przyszłego roku.

Arkadiusz Ekiert, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak