more_horiz
Gospodarka

Targi Horti-Tech, czyli jak hi tech wkracza do rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:30
W środę 13 lutego w Kielcach ruszają targi HortiTech - które będą okazją do zaprezentowania przez producentów nowoczesnego sprzętu sadowniczego i warzywniczego oraz do spotkania właścicieli sadów i gospodarstw warzywniczych. 
Audio
  • W radiowej Jedynce Katarzyna Kulińska - przedstawicielka Targów Kielce - mówiła o programie i celach rozpoczynających się 13 lutego w Kielcach targów Horti-Tech. (Aleksandra Tycner)
Drony coraz częściej wykorzystywane są we współczesnym rolnictwie.
Drony coraz częściej wykorzystywane są we współczesnym rolnictwie.Foto: Pixabay

Jak powiedziała w radiowej Jedynce Katarzyna Kulińska - przedstawicielka Targów Kielce - dziś już coraz rzadziej zbiera się owoce czy warzywa ręcznie, w czym pomagają nowe technologie.

Maszyny już nie tylko zbierają plony z drzew i krzewów, ale również na miejscu je pakują. Urządzenia te są coraz bardziej wyspecjalizowana i naszpikowane nowymi technologiami. Do produkcji sadowniczej i ogrodniczej wykorzystuje się również na dużą skalę drony. 

Jak poinformowała Katarzyna Kulińska - jedną z głównych konferencji podczas Horti-Tech, będzie spotkanie poświęcone jabłkom oraz poszukiwaniu nowych rynków zbytu dla polskich owoców.

Aleksandra Tycner, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak