more_horiz
Gospodarka

Od marca najniższa emerytura to 1100 złotych

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 10:26
W tym roku wskaźnik waloryzacji emerytur i rent wyniesie 102,86 procent. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że podpisała dzisiaj komunikat w tej sprawie.
Audio
  • Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska mówi o waloryzacji emerytur i rent. (IAR)
Od marca najniższe świadczenie emerytalne wyniesie 1100 złotych, a najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 825 złotych.
Od marca najniższe świadczenie emerytalne wyniesie 1100 złotych, a najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 825 złotych.Foto: Glow Images/East News

Od marca najniższe świadczenie emerytalne wyniesie 1100 złotych, a najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 825 złotych. 

Minister wyjaśniła, że waloryzacja ustawowa obliczana jest w oparciu o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych powiększony o realny wzrost przeciętnego wynagrodzenia.

Minister Rafalska poinformowała, że wskaźnik waloryzacji będzie wynosił 102,86 proc. natomiast minimalny wzrost emerytury to 70 złotych.

Mechanizm waloryzacji kwotowo-procentowej odczują pobierający najniższe świadczenia - poinformowała Elżbieta Rafalska.

MRPiPS, IAR, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: rząd zaproponuje nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 09:39
Proponujemy w 2019 r. nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, wzrost minimalnych emerytur i rent do 1100 zł, a najmniejszą waloryzację na poziomie 70 zł – poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: najniższe emerytury i renty wzrosną do 1100 zł

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 08:00
- Musimy jednak pamiętać, że prawo do minimalnej emerytury spełniamy, gdy osiągniemy wymagany wiek emerytalny, ale również gdy osiągniemy wymagany staż pracy - tłumaczyła w radiowej Jedynce Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zajmuje się projektem ustawy o tzw. matczynych emeryturach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 10:00
Na trwającym posiedzeniu rząd pracuje nad projektem ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym, czyli tzw. matczynych emeryturach. Projekt przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.
rozwiń zwiń