X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MRPiPS: przybywa placówek dla seniorów. Są pieniądze na kolejne

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 12:20
Prawie 250 nowych domów i klubów dla seniorów może powstać dzięki dofinansowaniu z tegorocznej edycji programu Senior Plus - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Audio
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówi o programie Senior Plus. (IAR)
  • Wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - mówi o programie Senior Plus. (IAR)
Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniorów może powstać dzięki dofinansowaniu z tegorocznej edycji programu Senior Plus - poinformował resort rodziny, pracy i polityki społecznej.
Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniorów może powstać dzięki dofinansowaniu z tegorocznej edycji programu Senior Plus - poinformował resort rodziny, pracy i polityki społecznej.Foto: shutterstock

Minister zaznaczyła, że samorządy dostrzegają sytuację demograficzną swojego społeczeństwa i tworzą seniorom warunki do spędzania czasu, miejsca spotkań i realizacji swoich pasji.

Wiceminister resortu Stanisław Szwed dodał, że są jeszcze środki na tworzenie i dofinansowanie kolejnych placówek "Senior Plus".

W 2015 roku w całej Polsce działało niespełna 100 placówek Senior Plus, a na realizację programu przeznaczono 30 milionów złotych. 

W ubiegłym roku na uruchomienie domów i klubów Senior Plus przeznaczono 80 milionów złotych. Jak zaznaczyła minister Rafalska, oprócz nowo powstających istnieje 500 domów i klubów Senior Plus.

Najwięcej miejsc, w których mogą spotykać się seniorzy, jest w województwie mazowieckim, małopolskim oraz śląskim. 

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak