X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Bardzo Ważny Projekt". Polskie drogi będą droższe

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 16:40
Gościem audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce był prezes firmy doradczo-inwestycyjnej Multiconsult Polska Jarosław Wielopolski. Rozmawiano głównie o inwestycjach w polskim drogownictwie.
Audio
  • Gościem audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce był prezes firmy doradczo-inwestycyjnej Multiconsult Polska Jarosław Wielopolski, który mówił o inwestycjach drogowych i barierach związanych m.in. z tzw. górką inwestycyjną. (Arkadiusz Ekiert)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/canon_shooter

W zeszłym roku w Polsce powstało 300 km dróg szybkiego ruchu, w tym 20 km autostrad. Jak mówił ekspert - obecnie zakończona jest już budowa autostrady A4, a na pozostałych A2 i A1 brakuje jeszcze niektórych odcinków.

"Niedobór" - mówił ekspert - dotyczy zwłaszcza dróg ekspresowych, które są porobione odcinkami i do wykonania pozostało jeszcze około 5 tysięcy kilometrów. Zdaniem rozmówcy, jesteśmy obecnie w szczycie inwestycyjnym, jeśli chodzi o polskie drogi a wiele robót jest rozpoczętych.

Jak powiedział Jarosław Wielopolski - opóźnienia w Polsce, jeśli chodzi o inwestycje drogowe, są spowodowane głównie przez przeciągające się uzgodnienia z podmiotami trzecimi (miasta, powiaty, zgody środowiskowe, przetargi, wywłaszczenia) oraz problemy zwiazane z tzw. górką inwestycyjną.

Brakuje ludzi do pracy i zmieniaja się ceny, które w ciągu ostatnich 3 lat wzrosły mniej więcej o 36 proc. To sprawia, że wcześniej zawarte kontrakty są niedoszacowane i trzeba je renegocjować.

Arkadiusz Ekiert, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na budowach dróg działają grupy przestępcze?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 19:02
Państwowe drogi są i były budowane rękami polskich przedsiębiorców i za ich własne pieniądze - podwykonawców koncernów budowlanych. Kontraktami kierowali generalni wykonawcy. Wielu podwykonawców pomimo, że w prace zainwestowali, nie odzyskało swoich należności za prace. Padli ofiarami oszustw na ogromne kwoty. Zgłaszają się do oddziałów GDDKiA z dokumentami, a nawet wyrokami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 mld zł to koszt budowy około 435 km obwodnic, dróg ekspresowych i autostrad

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:22
Około 435 km obwodnic, dróg ekspresowych i autostrad za 20 mld zł powstanie w 2019 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła listę odcinków dróg , na które planuje kolejno ogłaszać przetargi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podpisano umowę na koncepcję programową dla A2 Biała Podlaska - Terespol

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 11:26
Podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej dla autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią w Terespolu. Oznacza to, że obecnie wszystkie odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy są już w realizacji lub w przygotowaniu. Cała autostrada A2 powinna być gotowa w 2024 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA podpisała umowę na dokumentacje dla rozbudowy DK12

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:08
Umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK12 na odcinku Kalisz-granica województwa łódzkiego podpisała GDDKiA. Wartość kontraktu to ponad 1,5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa autostrad w Polsce. Jak oszukano podwykonawców?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 22:19
- Podwykonawcy autostrad upominają się nie tyle o zysk. Owszem, pewnie chcieliby zarobić. Przede wszystkim występują o zwrot pieniędzy, za które wybudowali nam drogi. Oni wybudowali autostrady z własnych, prywatnych pieniędzy - mówił w Polskim Radiu 24 prawnik, dr Mariusz Miąsko. 
rozwiń zwiń