X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes PPL: nie ma planów likwidacji lotniska w Modlinie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 12:15
Nie ma planów likwidacji lotniska w Modlinie - zapewnił prezes Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. PPL ma niespełna 30 procent udziałów w spółce, która zarządza portem. 
Audio
  • Nie ma planów likwidacji lotniska w Modlinie - mówi prezes PPL Mariusz Szpikowski/ Informacyjna Agencja Radiowa
Wzrost na lotnisku w Modlinie do 2014 r. wyniósł 53 procent. Tyle, że z lotniska korzysta tylko jeden przewoźnik Ryanair, który oferuje 35 kierunków podróży.
Wzrost na lotnisku w Modlinie do 2014 r. wyniósł 53 procent. Tyle, że z lotniska korzysta tylko jeden przewoźnik Ryanair, który oferuje 35 kierunków podróży.Foto: Wikimedia Commons, Panek

Władze lotniska oskarżyły Porty Lotnicze, że blokują inwestycje i w ten sposób chcą doprowadzić do upadłości Modlina. 

Prezes PPL Mariusz Szpikowski powiedział, że problemy finansowe Modlina wynikają ze złej pracy zarządu i fatalnej polityki względem jedynego regularnego przewoźnika - Ryanaira. Zaznaczył, że mimo dużej liczby pasażerów, spółka przynosi straty. Podkreślił, że wynika to z zaniżonych stawek za obsługę jednego pasażera, które w tym roku mają wynieść 5 złotych, podczas gdy normalne stawki wahają się od 18 do 40 złotych. 
Szpikowski zarzucił też zarządowi Modlina, że ukrywa dane finansowe. W takiej sytuacji PPL nie może przekazać pieniędzy na inwestycje - zaznaczył prezes PPL. 

Mariusz Szpikowski zadeklarował, że Porty Lotnicze są gotowe sprzedać swoje udziały w spółce zarządzającej lotniskiem w Modlinie. Dodał, że PPL od dawna nie ma wpływu na politykę spółki. Według nieoficjalnych doniesień zakup udziałów rozważa samorząd Warszawy. 

Pozostałymi udziałowcami spółki są Agencja Mienia Wojskowego, Samorząd Mazowsza oraz samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego. 

IAR, NRG, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziennik Gazeta Prawna": lotnisko w Modlinie wychodzi na prostą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:02
Wygląda na to, że obawy o możliwe tymczasowe zamknięcie lotniska w Modlinie się nie sprawdzą. Port porozumiał się z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w sprawie budowy nowej wieży kontenerowej dla kontrolerów lotu. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń