X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Swój PIT sprawdzimy w sieci. Deklarację można składać do 30 kwietnia albo nic nie robić

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 11:48
Każdy podatnik korzystający z formularza na formularzu PIT-37 lub PIT-38 może sprawdzić swoje rozliczenie w usłudze Twój e-PIT na portalu www.podatki.gov.pl. Mamy na to czas do 30 kwietnia.
Usługa Twój e-PIT to wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu - bowiem nie trzeba sporządzać zeznania podatkowego samodzielnie.
Usługa Twój e-PIT to wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu - bowiem nie trzeba sporządzać zeznania podatkowego samodzielnie.Foto: mffoto/Shutterstock.com

Usługa ułatwia milionom osób coroczne rozliczenie PIT. Samemu można zdecydować, czy chce się skorzystać z przygotowanego zeznania podatkowego i ewentualnie je uzupełnić, czy chce się samodzielnie rozliczyć PIT w sposób elektroniczny albo składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym.

Rozliczenia roczne za 2018 r. automatycznie i bezpłatnie zostało przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową.

Twój e-PIT to wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu bowiem nie trzeba sporządzać zeznania podatkowego samodzielnie. Szybszy jest także zwrot nadpłaty podatku - maksymalnie do 45 dni.

Jest także możliwość przelewu w przypadku niedopłaty podatku poprzez automatyczne przekierowanie do bankowości elektronicznej. Nie ma konieczności instalowania specjalnego oprogramowania.

Usługa wykorzystuje tylko te dane, które posiada administracja skarbowa. Są to informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej.

Jeżeli podatnik chce skorzystać np. z odliczeń musi uzupełnić swoje zeznanie samodzielnie, po zalogowaniu do usługi.

Sposób rozliczenia można zmienić na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Żeby to zrobić, również wystarczy się zalogować do usługi i wybrać odpowiednią opcję.

Do soboty 16 lutego, do godziny 10 rozliczono już 100 tysięcy deklaracji za pomocą usługi Twój e-PIT.

MF, ak, NRG
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wkrótce PIT "z głowy". Nowa e-usługa ułatwi życie podatnikom

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 20:10
Niebawem nie trzeba będzie łamać sobie głowy nad wypełnieniem rocznego zeznania podatkowego, co bywa czasem skomplikowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT 2019: fiskus obliczy nasz podatek. Co z odliczeniem 1 procenta?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 08:08
Polacy doczekali się wreszcie systemu rozliczania podatku dochodowego (PIT) na miarę czasów – nie tylko nie muszą już wypełniać papierowego (czytaj zawiłego) zeznania i składać go osobiście w urzędzie skarbowym. Zrobi to za nas urząd, i jeśli nie wniesiemy modyfikacji, to automatycznie zostanie ono zaakceptowane. To wszystko – drogą elektroniczną. Trzeba jednak pamietać - jeśli chcemy przekazać 1 proc. na organizację pożytku publicznego - to zeznanie trzeba zmodyfikować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od tego roku PIT wypełni za nas fiskus. Co warto wiedzieć o e-zeznaniu?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 07:35
Od tego roku fiskus wypełni za nas deklarację PIT - a przynajmniej te najbardziej popularne, czyli PIT 37 i PIT 38 - tłumaczy Michał Nocoń z kancelarii Baker & Mckenzie i wylicza, że nowy system obejmie 16 mln Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie łatwiej rozliczyć PIT. Automatycznie i bezpłatnie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 13:15
Jak informuje Ministerstwo Finansów - usługa Twój e-PIT w 2019 r. będzie dostępna elektronicznie od 15 lutego dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie też PIT-36, PIT-36L i PIT-28.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-PIT. Podatki rozliczane "zawsze prawidłowo i zawsze na czas"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 12:52
Jesteśmy gotowi, by jutro 20 milionów podatników po wejściu na portal podatki.gov.pl zobaczyło swój wypełniony PIT - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska.
rozwiń zwiń